Beverly Hills 90210 - forum fanów serialu

90210 oraz Beverly Hills 90210 - kultowe seriale telewizyjne, które zjednoczyły naszą społeczność

Beverly Hills 90210
 Portal FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Miasto czy wieś???
Autor Wiadomość
Shannen 

Ulubiony bohater: Brenda&Dylan
Zasługi: 11
Otrzymał 181 piw(a)
Wysłany: Pon 04 Sty, 2010   Miasto czy wieś???

nie widzialam zeby powstal taki temat wiec ja go zakladam. wiec pytanie moje brzmi: miasto czy wies? w ktorym miejscu czujecie sie jak ryby w wodzie? ktore miejsce napawa wasza dusze szczesciem i optymizmem? czy jestescie Wladcami Miasta czy tez spokojnymi zwolennikami polskiej wsi? ja powiem wam szczerze kocham wies. przejadlam sie zyciem w miescie. pragne spokoju. czesto jest tak ze ludzie z miasta pragna czasami zamieszkac choc na chwile na wsi by znalezc ukojenie oraz spokoj od halasow itp natomiast ludzie wiejscy pragna miasta poniewaz miasto kojarzylo im sie zawsze z tym wiekszym swiatem wiekszymi mozliwosciami. jestem urodzona w miejskich klimatach. wychowalam sie w miescie i powiem wam szczerze narzekam czesto na miasto ale miasto ma atut taki ze wszystko mam pod reka uczelnie, biblioteki spodek hehe ale tak naprawde nie o to tu przeciez chodzi. najpiekniejsze we wsi jst to ze wies posiada swoj urok klimat spokoju wyciszenia , odciecia sie od wielkich metropolii. nie wiem co wy o tym myslicie bo ja osobiscie znam osoby ktore za nic na swiecie nie pozostawilyby miasta kochaja miejskie klimaty weekendowe imprezy na najwiekszych obiektach , oraz te "wielkosc" miast. ale znam tez i takich ktorzy wiele by dali za ucieczke od miasta. a jak jest z wami?? czekam na odpowiedzi.

Postaw piwo autorowi tego posta

Brel 

Otrzymał 147 piw(a)
Wysłany: Pon 04 Sty, 2010   

Jakbym miala wybierac wybralabym: miasto. Ale kocham wieś, w sensie łąki, polany, ciszę i spokój. Ale miasto...miasto to mój zywioł. Energia, pasja, namiętność. W mieście, tym najwiekszym, czuję, że żyję.

milaa0 

Ulubiony bohater: Brenda,Dylan,Brendon
Otrzymał 190 piw(a)

Według mnie każde z nich ma jakieś swoje plusy i minusy.Ja osobiście mieszkam w dość dużym mieście i jest mi z tym dobrze. Nie potrafiłabym się teraz przyzwyczaić,aby mieszkać na wsi czy gdzieś na obrzeżach miasta.Chociaż coraz częsciej marzę o domku na wsi. Mam dosyć tłoku, ciasnot...Gdzie jest swoboda, jest cicho i slychac spiew ptakow a miasto to wszystko zaglusza.Fajnie by było czasem tak oderwać się od tej rzeczywistości..

Olcia 

Otrzymał 196 piw(a)

Miasto. Najlepiej wielkie, z hałasem, gwarem i tłokiem. Ze mnie wszyscy się śmieją, że powinnam zamieszkać na Marszałkowskiej w W-wie. I coś w tym jest. Kiedy jestem w dużym mieście, podobnie jak Brel, czuję że żyję. Nie lubię wsi. Jest zbyt cicho i nudno. Nigdy tam nie zamieszkam.

Pani Adasiowa 

Otrzymał 162 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 05 Sty, 2010   

Olcia napisał/a:
Miasto. Najlepiej wielkie, z hałasem, gwarem i tłokiem. Ze mnie wszyscy się śmieją, że powinnam zamieszkać na Marszałkowskiej w W-wie. I coś w tym jest. Kiedy jestem w dużym mieście, podobnie jak Brel, czuję że żyję. Nie lubię wsi. Jest zbyt cicho i nudno. Nigdy tam nie zamieszkam.

dokładnie ;)

Sweeta 

Zasługi: 232
order2

Otrzymał 339 piw(a)

Miasto :)
Nie przepadam za wsiami.

monia1432 

Ulubiony bohater: Austin
Otrzymał 32 piw(a)

Ja mieszkam w małym mieście ale chce to zmienić i przeprowadzić się do większego lubię tłok w centrach handlowych, korki i spaliny samochodowe są tam większe perspektywy na lepsze życie, wszystko na miejscu szpital, sklepy, szkoły i przedszkola, na wieś nie lubię jeździć bo mi się kojarzy ze smrodem brudem i brakiem cywilizacji wiem ze nie na każdej wsi tak jest ale na których byłam tak to właśnie wyglądało . :)

Kittin 

Ulubiony bohater: Kelly, Dylan
Otrzymał 11 piw(a)

ja też wolę miasto. uwielbiam wieś, łąki, pola, jeziora, ale bardziej wolę miasto. ;) tak jak pisałyście, ja również wolę je, bo jest w nim więcej energii, zabawy, nie ma nudy i dokładnie 'czuje się, że się żyje' :p

b0mbel0wa 

Ulubiony bohater: Ethan ;* i Silver
Zasługi: 36
Otrzymał 29 piw(a)
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

tak macie racje.. ;)
lubię wieś ale właśnie w mieście to jest lepsze, że ciągle coś się dzieje, zawsze można wyjść na miasto i wgl :D

bett_te 

Ulubiony bohater: Brenda
Otrzymał 153 piw(a)
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

Trudno stwierdzić... Z jednej strony kocham wieś - bo tam się wychowałam i bardzo lubię jej klimat, a z drugiej lubię też kiedy coś się dzieje. Nie wiem czy zniosłabym mieszkanie w centrum miasta, może co najwyżej obrzeża :) .
W ogóle to kiedyś w którymś temacie była ciekawa dyskusja o mieście i wsi... Jak znajdę to przypomnę link :) .

Kelly 

Ulubiony bohater: Donald Tusk
Zasługi: 18
Otrzymał 501 piw(a)
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

Zauważyliście że w telewizji uwielbiają pokazywać nam złudny widok Polskiej wsi?
Mnie to osobiście wkurza,często bywam na wsi,ba nawet kiedyś mieszkałam i jakoś to wszystko inaczej wygląda anizeli to jest pokazane w TV

bett_te 

Ulubiony bohater: Brenda
Otrzymał 153 piw(a)
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

Kelly napisał/a:
Zauważyliście że w telewizji uwielbiają pokazywać nam złudny widok Polskiej wsi?
Mnie to osobiście wkurza,często bywam na wsi,ba nawet kiedyś mieszkałam i jakoś to wszystko inaczej wygląda anizeli to jest pokazane w TV

to jest niesamowicie wkurzające. po pierwsze: zazwyczaj mieszkańcy wsi nic nie robią, tylko całymi dniami spijają herbaty w sadach. na wieś zawsze przyjeżdża się wypocząć, nigdy nie jest pokazana prawdziwa ciężka praca. po drugie zazwyczaj domy na wsi są pokazane na wzór jakiejś postkomuny. cerata z GSu na stole, szklanki w metalowych albo wiklinowych koszyczkach, pełno niepotrzebnych gratów, przestarzałe meble i ciemnota.

Silverr 

Ulubiony bohater: Erin Silver

bett_te napisał/a:
cerata z GSu na stole, szklanki w metalowych albo wiklinowych koszyczkach, pełno niepotrzebnych gratów, przestarzałe meble i ciemnota.

Rzeczywiście, wizerunek niezbyt przyjemny i nie zachęcający do wyjazdu na piękną, polską wieś.
Prywatnie podchodząc do tematu - mieszkam na wsi. Mieszkam i to nie jest tak, że nie znam miasta, które odwiedzam raz na miesiąc. Mam okazję przebywania w dużym mieście na tyle często, że świadomie i zdecydowanie wybieram wieś. Moja ukochana polana za lasem zawsze nastraja mnie i wycisza, jezioro jest towarzyszem w upalne dni, a zwykła, polna droga miejscem pełnym tajemnic i miłych niespodzianek. Na wsi też się coś dzieje. Może nie w takim znaczeniu, jak jest to w mieście, ale nie oddałabym tego uczucia harmonii i ładu za nic w świecie. Są one zbyt cenne, aby rezygnować z nich na rzecz hałasu, tłoku, spalin i nieżyczliwości ludzkiej, bo tak się dzieje w dużych i anonimowych społecznościach właśnie.

Kelly 

Ulubiony bohater: Donald Tusk
Zasługi: 18
Otrzymał 501 piw(a)

Silverr napisał/a:
jak jest to w mieście, ale nie oddałabym tego uczucia harmonii i ładu za nic w świecie. Są one zbyt cenne, aby rezygnować z nich na rzecz hałasu, tłoku, spalin i nieżyczliwości ludzkiej, bo tak się dzieje w dużych i anonimowych społecznościach właśnie.

powiem ci tylko że w mieście ma się więcej perspektyw na życie anizeli na wsi.Tylko to ratuje miasto u mnie że chce w nim być.

Monaa 

Otrzymał 115 piw(a)
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Trudno powiedzieć ... Miasto jest fajne ze względu na możliwości kina, kluby, parki,sklepy, galerie itd. no a na wsi tego raczej nie ma (czasami się zdarza). I to chyba jedyny + miasta - że o każdej godzinie można wyjść na miasto, spotkać kogoś gdzieś iść itd. Na w si sprawa wygląda inaczej :P Wszyscy się znają od lat, są dla siebie mili - u mnie tak jest :) Piszecie tu, że w mieście jest lepiej bo nie ma nudy - no tak budują mnóstwo miejsc żeby przyciągać ludzi. Wieś wydaje sie być nudna bo nie ma w niej aż tylu miejsc, (ewentualnie można jakoś dojechać do miasta) ale na nudę wystarczą znajomi i trochę kreatywności :D Mieszkam we wsi i nie narzekam na nudę :p ! A gdy kompletnie nie ma co robić poprostu wychodze na dwór gdzie jest cicho i spokojnie :) i relax :D
A które jest lepsze ? to juz zalezy co kto sobie bardziej ceni;)

Polecacz

Odpowiedz do tematu