Beverly Hills 90210 - forum fanów serialu

90210 oraz Beverly Hills 90210 - kultowe seriale telewizyjne, które zjednoczyły naszą społeczność

Beverly Hills 90210
 Portal FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 

Dekada naszego forum!
Czytaj: temat urodzinowy

Poprzedni temat «» Następny temat
Miasto czy wieś???
Autor Wiadomość
Shannen 

Ulubiony bohater: Brenda&Dylan
Zasługi: 11
Otrzymał 181 piw(a)
Wysłany: Pon 04 Sty, 2010   Miasto czy wieś???

nie widzialam zeby powstal taki temat wiec ja go zakladam. wiec pytanie moje brzmi: miasto czy wies? w ktorym miejscu czujecie sie jak ryby w wodzie? ktore miejsce napawa wasza dusze szczesciem i optymizmem? czy jestescie Wladcami Miasta czy tez spokojnymi zwolennikami polskiej wsi? ja powiem wam szczerze kocham wies. przejadlam sie zyciem w miescie. pragne spokoju. czesto jest tak ze ludzie z miasta pragna czasami zamieszkac choc na chwile na wsi by znalezc ukojenie oraz spokoj od halasow itp natomiast ludzie wiejscy pragna miasta poniewaz miasto kojarzylo im sie zawsze z tym wiekszym swiatem wiekszymi mozliwosciami. jestem urodzona w miejskich klimatach. wychowalam sie w miescie i powiem wam szczerze narzekam czesto na miasto ale miasto ma atut taki ze wszystko mam pod reka uczelnie, biblioteki spodek hehe ale tak naprawde nie o to tu przeciez chodzi. najpiekniejsze we wsi jst to ze wies posiada swoj urok klimat spokoju wyciszenia , odciecia sie od wielkich metropolii. nie wiem co wy o tym myslicie bo ja osobiscie znam osoby ktore za nic na swiecie nie pozostawilyby miasta kochaja miejskie klimaty weekendowe imprezy na najwiekszych obiektach , oraz te "wielkosc" miast. ale znam tez i takich ktorzy wiele by dali za ucieczke od miasta. a jak jest z wami?? czekam na odpowiedzi.

Postaw piwo autorowi tego posta

Brel 

Otrzymał 147 piw(a)
Wysłany: Pon 04 Sty, 2010   

Jakbym miala wybierac wybralabym: miasto. Ale kocham wieś, w sensie łąki, polany, ciszę i spokój. Ale miasto...miasto to mój zywioł. Energia, pasja, namiętność. W mieście, tym najwiekszym, czuję, że żyję.

milaa0 

Ulubiony bohater: Brenda,Dylan,Brendon
Otrzymał 190 piw(a)

Według mnie każde z nich ma jakieś swoje plusy i minusy.Ja osobiście mieszkam w dość dużym mieście i jest mi z tym dobrze. Nie potrafiłabym się teraz przyzwyczaić,aby mieszkać na wsi czy gdzieś na obrzeżach miasta.Chociaż coraz częsciej marzę o domku na wsi. Mam dosyć tłoku, ciasnot...Gdzie jest swoboda, jest cicho i slychac spiew ptakow a miasto to wszystko zaglusza.Fajnie by było czasem tak oderwać się od tej rzeczywistości..

Olcia 

Otrzymał 196 piw(a)

Miasto. Najlepiej wielkie, z hałasem, gwarem i tłokiem. Ze mnie wszyscy się śmieją, że powinnam zamieszkać na Marszałkowskiej w W-wie. I coś w tym jest. Kiedy jestem w dużym mieście, podobnie jak Brel, czuję że żyję. Nie lubię wsi. Jest zbyt cicho i nudno. Nigdy tam nie zamieszkam.

Pani Adasiowa 

Otrzymał 162 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 05 Sty, 2010   

Olcia napisał/a:
Miasto. Najlepiej wielkie, z hałasem, gwarem i tłokiem. Ze mnie wszyscy się śmieją, że powinnam zamieszkać na Marszałkowskiej w W-wie. I coś w tym jest. Kiedy jestem w dużym mieście, podobnie jak Brel, czuję że żyję. Nie lubię wsi. Jest zbyt cicho i nudno. Nigdy tam nie zamieszkam.

dokładnie ;)

Sweeta 

Zasługi: 232
order2

Otrzymał 339 piw(a)

Miasto :)
Nie przepadam za wsiami.

monia1432 

Ulubiony bohater: Austin
Otrzymał 32 piw(a)

Ja mieszkam w małym mieście ale chce to zmienić i przeprowadzić się do większego lubię tłok w centrach handlowych, korki i spaliny samochodowe są tam większe perspektywy na lepsze życie, wszystko na miejscu szpital, sklepy, szkoły i przedszkola, na wieś nie lubię jeździć bo mi się kojarzy ze smrodem brudem i brakiem cywilizacji wiem ze nie na każdej wsi tak jest ale na których byłam tak to właśnie wyglądało . :)

Kittin 

Ulubiony bohater: Kelly, Dylan
Otrzymał 11 piw(a)

ja też wolę miasto. uwielbiam wieś, łąki, pola, jeziora, ale bardziej wolę miasto. ;) tak jak pisałyście, ja również wolę je, bo jest w nim więcej energii, zabawy, nie ma nudy i dokładnie 'czuje się, że się żyje' :p

b0mbel0wa 

Ulubiony bohater: Ethan ;* i Silver
Zasługi: 36
Otrzymał 29 piw(a)
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

tak macie racje.. ;)
lubię wieś ale właśnie w mieście to jest lepsze, że ciągle coś się dzieje, zawsze można wyjść na miasto i wgl :D

bett_te 

Ulubiony bohater: Brenda
Otrzymał 153 piw(a)
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

Trudno stwierdzić... Z jednej strony kocham wieś - bo tam się wychowałam i bardzo lubię jej klimat, a z drugiej lubię też kiedy coś się dzieje. Nie wiem czy zniosłabym mieszkanie w centrum miasta, może co najwyżej obrzeża :) .
W ogóle to kiedyś w którymś temacie była ciekawa dyskusja o mieście i wsi... Jak znajdę to przypomnę link :) .

Kelly 

Ulubiony bohater: Donald Tusk
Zasługi: 18
Otrzymał 498 piw(a)
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

Zauważyliście że w telewizji uwielbiają pokazywać nam złudny widok Polskiej wsi?
Mnie to osobiście wkurza,często bywam na wsi,ba nawet kiedyś mieszkałam i jakoś to wszystko inaczej wygląda anizeli to jest pokazane w TV

bett_te 

Ulubiony bohater: Brenda
Otrzymał 153 piw(a)
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

Kelly napisał/a:
Zauważyliście że w telewizji uwielbiają pokazywać nam złudny widok Polskiej wsi?
Mnie to osobiście wkurza,często bywam na wsi,ba nawet kiedyś mieszkałam i jakoś to wszystko inaczej wygląda anizeli to jest pokazane w TV

to jest niesamowicie wkurzające. po pierwsze: zazwyczaj mieszkańcy wsi nic nie robią, tylko całymi dniami spijają herbaty w sadach. na wieś zawsze przyjeżdża się wypocząć, nigdy nie jest pokazana prawdziwa ciężka praca. po drugie zazwyczaj domy na wsi są pokazane na wzór jakiejś postkomuny. cerata z GSu na stole, szklanki w metalowych albo wiklinowych koszyczkach, pełno niepotrzebnych gratów, przestarzałe meble i ciemnota.

Silverr 

Ulubiony bohater: Erin Silver

bett_te napisał/a:
cerata z GSu na stole, szklanki w metalowych albo wiklinowych koszyczkach, pełno niepotrzebnych gratów, przestarzałe meble i ciemnota.

Rzeczywiście, wizerunek niezbyt przyjemny i nie zachęcający do wyjazdu na piękną, polską wieś.
Prywatnie podchodząc do tematu - mieszkam na wsi. Mieszkam i to nie jest tak, że nie znam miasta, które odwiedzam raz na miesiąc. Mam okazję przebywania w dużym mieście na tyle często, że świadomie i zdecydowanie wybieram wieś. Moja ukochana polana za lasem zawsze nastraja mnie i wycisza, jezioro jest towarzyszem w upalne dni, a zwykła, polna droga miejscem pełnym tajemnic i miłych niespodzianek. Na wsi też się coś dzieje. Może nie w takim znaczeniu, jak jest to w mieście, ale nie oddałabym tego uczucia harmonii i ładu za nic w świecie. Są one zbyt cenne, aby rezygnować z nich na rzecz hałasu, tłoku, spalin i nieżyczliwości ludzkiej, bo tak się dzieje w dużych i anonimowych społecznościach właśnie.

Kelly 

Ulubiony bohater: Donald Tusk
Zasługi: 18
Otrzymał 498 piw(a)

Silverr napisał/a:
jak jest to w mieście, ale nie oddałabym tego uczucia harmonii i ładu za nic w świecie. Są one zbyt cenne, aby rezygnować z nich na rzecz hałasu, tłoku, spalin i nieżyczliwości ludzkiej, bo tak się dzieje w dużych i anonimowych społecznościach właśnie.

powiem ci tylko że w mieście ma się więcej perspektyw na życie anizeli na wsi.Tylko to ratuje miasto u mnie że chce w nim być.

Monaa 

Otrzymał 115 piw(a)
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Trudno powiedzieć ... Miasto jest fajne ze względu na możliwości kina, kluby, parki,sklepy, galerie itd. no a na wsi tego raczej nie ma (czasami się zdarza). I to chyba jedyny + miasta - że o każdej godzinie można wyjść na miasto, spotkać kogoś gdzieś iść itd. Na w si sprawa wygląda inaczej :P Wszyscy się znają od lat, są dla siebie mili - u mnie tak jest :) Piszecie tu, że w mieście jest lepiej bo nie ma nudy - no tak budują mnóstwo miejsc żeby przyciągać ludzi. Wieś wydaje sie być nudna bo nie ma w niej aż tylu miejsc, (ewentualnie można jakoś dojechać do miasta) ale na nudę wystarczą znajomi i trochę kreatywności :D Mieszkam we wsi i nie narzekam na nudę :p ! A gdy kompletnie nie ma co robić poprostu wychodze na dwór gdzie jest cicho i spokojnie :) i relax :D
A które jest lepsze ? to juz zalezy co kto sobie bardziej ceni;)

Polecacz

Odpowiedz do tematu