Beverly Hills 90210 - forum fanów serialu

90210 oraz Beverly Hills 90210 - kultowe seriale telewizyjne, które zjednoczyły naszą społeczność

Beverly Hills 90210
 Portal FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 

Dekada naszego forum!
Czytaj: temat urodzinowy

Poprzedni temat «» Następny temat
Gra o tron
Autor Wiadomość
fank 

Ulubiony bohater: Erin Silver
Otrzymał 91 piw(a)
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   Gra o tron

Siedem rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. Pierwszorzędne role wiodą rodziny: Stark, Lannister i Baratheon. Robert Baratheon, król Westeros, prosi swojego starego przyjaciela, Eddarda Starka, aby służył jako jego główny doradca. Eddard, podejrzewając, że jego poprzednik na tym stanowisku został zamordowany, przyjmuje propozycję, aby dogłębnie zbadać sprawę. Okazuje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. Lannisterowie, familia królowej, staje się podejrzana o podstępne knucie spisku. Po drugiej stronie morza, pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu, Targaryenów, również planują odzyskać kontrolę nad królestwem. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się również rody Greyjoy, Tully, Arryn oraz Tyrell, prowadzi do wojny. W międzyczasie na dalekiej północy budzi się starodawne zło. W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a horrorem kryjącym się poza nim.

Oglądaliście pierwszy odcinek?Macie zamiar obejrzeć cały sezon?
Ja na pewno!
Postaw piwo autorowi tego posta

Herbaciarka 

Ulubiony bohater: Silver, Naomi
Zasługi: 42
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2011   

Oglądałam pierwszy i drugi odcinek, fajny mroczny klimat, wciągająca historia. Plusem dla tego serialu jest dobra obsada i gra aktorów. Trochę przeszkadza mnogości scen, wszystko dzieje się zbyt szybko , dla kogoś kto nie czytał książki (czyli dla mnie) może to byc mały problem. Ale napewno jeszcze jakiś odcinek obejrzę.

Madzorek 

Ulubiony bohater: Annie, Ade
Zasługi: 21
Otrzymał 22 piw(a)
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

Super serial. Uwielbiam takie mroczne, tajemnicze i magiczne klimaty. :love: Na razie widziałam wszystkie odcinka i zamierzam ogladac dalej.

kamashka 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012   

Widzę, że zapowiadaliście, że będziecie oglądać. No i jak?
Drugi sezon ruszył. Na razie równie ciekawie jak w pierwszym, w ogóle zaletą tego serialu jest to, że jest cały czas na równym poziomie. Znaczy to jest jedna z zalet ;)
To co mnie szczególnie przyciąga, to sposób, w jaki jest stworzony, mamy do czynienia z naprawdę dobrą reżyserią itp. Znaczy ja tam nie jestem żadną specjalistką, ale na mnie robi wrażenie (jak na serial).

1923 

Ulubiony bohater: Ja sam.
Zasługi: 903
order4

Otrzymał 210 piw(a)
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

Książek nie czytałem, ale z całego serialu najbardziej interesują mnie wątki związane z Murem :P
Dziwnie widzieć Chrisa i Cassie ze Skinsów w Grze :P

golabek89 

Ulubiony bohater: Kelly&Brandon
Zasługi: 13
Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

1923 napisał/a:
Książek nie czytałem, ale z całego serialu najbardziej interesują mnie wątki związane z Murem :P
Dziwnie widzieć Chrisa i Cassie ze Skinsów w Grze :P

No Cassie też poznałam, ale co do Chrisa nie byłam na 100% pewna :) Chris to chyba na troche zagości w serialu :) Ja najbardziej lubie 'karzełka' Lannistera, nieźle kombinuje :D

1923 

Ulubiony bohater: Ja sam.
Zasługi: 903
order4

Otrzymał 210 piw(a)
Wysłany: Wto 15 Maj, 2012   

Joffrey i Tywin. Dwie postacie, które po cichu przebiły Tyriona w tym sezonie. Dzieciak jest świetny, tym bardziej, że też bym tak rządził ;D Lubię jego małe pokazy okrucieństwa, vide akcja z dwoma paniami, plus "Wyrżnijcie ich wszystkich" w 2x06.

A Tywin...ocieka charyzmą przez duże CH. Absolutnie każda postać przy nim maleje, zdobywa ekran całościowo.

Shannen 

Ulubiony bohater: Brenda&Dylan
Zasługi: 11
Otrzymał 181 piw(a)
Wysłany: Nie 05 Maj, 2013   Gra o Tron

Nie wiem czy ktoś tu w ogóle kiedykolwiek zajrzy ale daję krótki opis co i jak chodzi w tym serialu :

Większość głównych wątków historii rozgrywa się w Siedmiu Królestwach, państwie zajmującym kontynent Westeros. Westeros przypomina wydłużony półwysep, ciągnący się od położonego na południu, słonecznego Dorne, aż po mieszczący się na dalekiej i zimnej północy Mur, osłaniający kraj przed dzikimi i innymi znajdującymi się za nim stworzeniami.

Od kilkunastu lat, kiedy to po buncie Roberta Baratheona „Szalony Król”, Aerys II Targaryen, został obalony, w Siedmiu Królestwach panuje pokój. Nagle umiera jednak królewski namiestnik – Jon Arryn. Władający państwem Robert udaje się na północ, aby mianować swym nowym namiestnikiem przyjaciela z młodości i najwierniejszego sojusznika z czasów buntu przeciw Aerysowi, Eddarda „Neda” Starka.

Fabuła pierwszego sezonu serialu ukazuje głównie właśnie losy Neda Starka, potężnego północnego lorda władającego starożytną twierdzą Winterfell, oraz jego rodziny; Catelyn, żony z rodu Tullych oraz ich dzieci: Robba, najstarszego syna i prawowitego dziedzica Winterfell; Sansy, urodziwej córki, marzącej o zostaniu wielką damą; Aryi, często zapominającej o szlachetnym pochodzeniu na rzecz zabaw z niżej urodzonymi przyjaciółmi; Brana, pasjonata wspinaczki, który chce zostać wielkim rycerzem; oraz najmłodszego z rodzeństwa Rickona, a także Jona Snow, bękarciego syna Eddarda.

Jon wstępuje do Nocnej Straży, starożytnego bractwa strzegącego wielkiego Muru, oddzielającego Siedem Królestw od tajemniczej krainy wiecznej zimy. Bran nieumyślnie, podczas jednej ze wspinaczek po murach zamkowych, odkrywa w jednej z wież oddających się stosunkowi seksualnemu Cersei Lannister, żonę króla, i jej brata, Jaime'a, który zabijając Aerysa zyskał sobie przydomek „Królobójcy”. Jaime wypycha Brana z wieży, chłopak zaś cudem unika śmierci, tracąc jednak władzę w nogach i pamięć tuż sprzed wypadku.

Ned, mimo wątpliwości, dochowuje wierności Robertowi i wraca z nim do Królewskiej Przystani, zabierając ze sobą Sansę i Aryę. W stolicy czeka na nich wiele niebezpieczeństw, a największym zagrożeniem wydaje się być pragnący zagarnięcia dla siebie władzy ród Lannisterów.

Równocześnie za Wąskim Morzem dwoje wygnańców – Viserys Targaryen i jego siostra Deanerys, najmłodsze dzieci Aerysa, planują powrót do Westeros i ponowne przejęcie rządów. Rozpoczyna się gra o tron.

[ Komentarz dodany przez: Kubos: Pon 06 Maj, 2013 ]
Przyłączam do istniejącego tematu

irminsoon 

Ulubiony bohater: Naomi Clark
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: Pon 06 Maj, 2013   

Ja oglądam, uwielbiam ten serial :heart:
Z postaci męskich najbardziej lubię Jona i Tyriona, dwie genialne postacie! Z damskich - Daenerys i Ygritte! :love:
A z par, no to bezapelacyjnie Jon i Ygritte :love:
Kilka ostatnich odcinków to ich najlepszy czas, szczególnie dzisiejszy, ostatnia scena była piękna, a wspinaczka pokazała, jak bardzo się kochają i że mogą sobie zaufać :heart:
Kogo nie lubię? Tywina, zdecydowanie. No i Joffreya, Littlefingera i Greyjoya, który w końcu dostał za swoje!
A Tywin ze swoim pomysłem wydania Cersei za Lorasa i Tyriona za Sansę po prostu sobie kpi XD
Mimo wszystkiego, na każdy odcinek czekam z niecierpliwością, a w dzisiejszym Świecie seriali, był nawet plakat z Daenerys <3

Karol90210 

Ulubiony bohater: Steve,Brenda
Zasługi: 48
Otrzymał 59 piw(a)
Wysłany: Wto 07 Maj, 2013   

Uwielbiam,oglądam,czytam,tylko ostatnio jakoś nie mam czasu.

Kremzelka

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

Dla mnie jest to najgenialniejszy serial jaki kiedykolwiek widziałam

Tylko teraz najlepszy adwokat Zabrze Polecam!

Jenny2

Wysłany: Czw 03 Kwi, 2014   

już nie mogę się doczekać kolejnego sezonu!

Broder

Wysłany: Pon 14 Kwi, 2014   

dzisiaj już kolejny odcinek 4 sezonu:)

Karol90210 

Ulubiony bohater: Steve,Brenda
Zasługi: 48
Otrzymał 59 piw(a)
Wysłany: Śro 16 Kwi, 2014   

Ogromny szacunek za 4x03, tak pięknie rozwinięte i zawiązane wątki. Joffrey i Margarery tworzą naprawdę udany duet,nawet czysto od strony fizycznej. A on fioletowy jak śliwka,to było genialne!
Tak się robi,tak się robi wesele... :D Smarzowski by się nie powstydził.

sylania

Wysłany: Czw 26 Lis, 2015   

jezu uwielbiam ten serial! wiecie tam kazdy jest ladny KAZDY kazda jedna osoba to az jest nie do uwierzenia :D

Polecacz

Odpowiedz do tematu