Beverly Hills 90210 - forum fanów serialu

90210 oraz Beverly Hills 90210 - kultowe seriale telewizyjne, które zjednoczyły naszą społeczność

Beverly Hills 90210
 Portal FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostry Dyżur
Autor Wiadomość
Kelly 

Ulubiony bohater: Donald Tusk
Zasługi: 18
Otrzymał 499 piw(a)
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   Ostry Dyżur

Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..

Ostry Dyżur według początkowych planów miał być filmem reżyserowanym przez Stevena Spielberga. Jednakże na wczesnych etapach produkcji Spielberg rozmawiał z Michaelem Crichtonem. Ten w tym czasie realizował projekt związany z dinozaurami. Zdecydowali "zamienić się" projektami. W końcu projekt o dinozaurach zamienił się w Jurassic Park. Po tym Spielberg wrócił do Ostrego Dyżuru i na początku służył radą oraz pomocą Crichtonowi(jego pomysłem było pozostawienie Julianny Margulies w serialu na stałe). Z powodu braku czasu i środków na zbudowanie planu odcinek pilotażowy był kręcony na terenie byłego szpitala Linda Vista Community Hospital w Los Angeles. Plan County General Hospital został zbudowany nieco później, a większość scen na dworcach kolejki miejskiej zostało nakręconych w Chicago (z powodu występowania śniegu). Michael Crichton napisał scenariusz pierwszego odcinka już na początku lat 70. Bazował na jego niektórych przeżyciach związanych z pracą na ostrym dyżurze. Kiedy odcinek pilotażowy kręcono w 1994 roku, scenariusz mało się zmienił (początkowo dr Lewis miała być mężczyzną, a dr Benton nie miał być Afro-Amerykaninem).

ryginalna obsada składała się ze stosunkowo mało znanych aktorów. Byli to :

* Anthony Edwards jako dr Mark Greene
* George Clooney jako dr Doug Ross
* Sherry Stringfield jako dr Susan Lewis
* Noah Wyle jako student medycyny (później doktor) John Carter
* Eriq La Salle jako dr Peter Benton
* Julianna Margulies jako siostra Carol Hathaway
Ostatnio zmieniony przez Kelly Sob 27 Cze, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

kai19 

Ulubiony bohater: Brenda
Otrzymał 11 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

Osty Dyżur mój ulubiony ostatni serial leci na polsacie o 17 zaczołem oglądać go dopiero od tego roku wcześniej leciał ale jakoś nigdy się nim nie zaintereswoałem ale jest dosyć ciekawy zawsze w każdym odcinku się coś dzieje i zawsze maja dużo roboty i wygląda na dosyc realistyczny bo zawsze jest pełno krwi i nie tylko i mam już nawet swoich ulubionych bohaterów no i najważniejsze trwa godzine więc zawsze jest ciekawie. :D

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)

Dal mnie to serial w moim TOP nr 2.Widziałam wszystkie odcinki od 1 do 13 serii
Serial przez lata zmienił sie niesamowicie ale klimat Izby Przyjęc jest w nim bajkowy jak dla mnie.Nie ma tu tak wielkiej powtarzalności,chociaż odcinki i wątki twardo się siebie trzymają.Z początku moim ulubionym bohaterem był Mark Greene,lekarz który potrafi bardzo wiele ico najważniejsze kocha to co robi...
Wszystkie fanki uwielbiają Cartera no i przyznam że ja też.Nie dość że przystojny to jeszcze bardzo utalentowany...Z czasem serial się zmienił nie do poznania mówiąc tu raczej o zmianie obsady.
Teraz sobie znowu oglądam 10sezon przynajmniej po Polsku.Z tej obsady najbardziej lubię
Indyjską Aktorkę Parminder Nagra grającą dr Neela Rasgotra.
Oczywiście Abby jest super tej jej zmiany raz w nocy jest praktykantką a w dzień pilęgniarką są the best.
Szkoda że tak mało jest dr Susan Lewis która jest od początku z małą przerwą w serialu.
I dobrze że pozbyli się Romanowa bo starsznie wkurzał i widzów i bohaterów ;D

kai19 

Otrzymał 11 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6

No ja zaluje że nie oglądalem od początku tego bo to fajne i dopiero od tej seri ale super serial

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)

kai19 napisał/a:
No ja zaluje że nie oglądalem od początku tego bo to fajne i dopiero od tej seri ale super serial

Często powtarzają od początku ER...Zeszłego roku od 1 do 8 sezonu leciało na TVN 7 ;D
Jak był Green w serialu to było super ...szkoda że faceta uśmiercili i właśnie 8 seria kończy się na jego pogrzebie :eh:

Sweeta 

Zasługi: 232
order2

Otrzymał 339 piw(a)

Nie oglądam, nie kręcą mnie tego typu seriale.

kai19 

Otrzymał 11 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6

O to dobrze to może znowu będa powtarza,ć to z chęcią bym sobie obejzał

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)

Sweeta napisał/a:
Nie oglądam, nie kręcą mnie tego typu seriale.

domyślam się
Cytat:
O to dobrze to może znowu będa powtarza,ć to z chęcią bym sobie obejzał

jeśli ci się teraz podoba to starsze odcinki tym bardziej

milaa0 

Ulubiony bohater: Brenda,Dylan,Brendon
Otrzymał 190 piw(a)

Oglądalam raczej początki,wolałam tych pierwszych aktorów.
Uwielbiałam ten serial. Bohaterowie bardzo zróżnicowani, każdy ma trochę inne życie, inne problemy, ale na sali operacyjnej dają z siebie wszystko i pomogą każdemu. To jeden z najlepszych seriali, oglądałam go z przyjemnością.

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)

milaa0 napisał/a:
problemy, ale na sali operacyjnej dają z siebie wszystko i pomogą każdemu. To jeden z najlepszych seriali, oglądałam go z przyjemnością.

Świetnie ,może bedę miała o nim z kim pogadać.Bo mogła bym o tym serialu godzinami gadać ;P

Patrycja 

Ulubiony bohater: Dylan i Brandon
Otrzymał 106 piw(a)

Super serial. Zawsze ogladalam z wilekim zaciekawieniem. Najlepsze byly te pierwsze sezony, ale reszta tez ok.

Beverly Hills 

Ulubiony bohater: Brenda,Dylan,Brandon
Otrzymał 5 piw(a)
Wysłany: Śro 25 Mar, 2009   

ja oglądałam 1-8 sezon ER po polsku, teraz oglądam 10 sezon na Polsacie też po polsku i widziałam 9 odcinków 9 sezonu z polskimi napisami.
I mam też blog o ER, który jest w moim profilu jako strona www, ale na razie tam są newsy o 15 sezonie nie ma o wcześniejszych.

A i to co mnie denerwuje to to, że Polsat puścił wczoraj we wtorek odcinek z świętami w Chicago jak pewnie zauważyliście to nie był odcinek 12 tylko 10 czyli odcinek pt Makemba jest tak naprawdę odcinkiem 10 który powinien być emitowany w piątek 20 marca a odcinek z piątku z Polsatu to odcinek 11 a z tego poniedziałku odcinek to odcinek 12 w którym Neela i Abby są na oddziale z niemowlakami (neonatologii).

Jak ktoś chce odcinki z polskim lektorem sezony 1- 8 i sezon 10 z polskim lektorem i 9 odcinków z polskimi napisami z 9 sezonu Ostrego dyżuru, którego jeszcze żadna polska stacja nie emitowała to może napisać na moje gg.

Poza tym kocham ER, oczywiście najbardziej Cartera, ale dopóki Green występował w ER to jego najbardziej lubiłam. Szkoda, że go uśmiercili.
A i w USA 2 kwietnia kończy się na zawsze ER 15 sezonem :no:

monikamalutka 

Zasługi: 14
Otrzymał 65 piw(a)

Sezony 1-8 widziałam juz chyba ze trzy razy i dalej mi się nie nudzą :) . Teraz oglądam na Polsacie 10 sezon (wogóle to co to za pomysł pokazywać 8 serii a potem pominąć 9 i pokazać 10? : )
Z bohaterów zawsze lubiłam Greena, Bentona, Cartera i Abby. Chociaż już w 10 serii postać Cartera podoba mi się coraz mniej. Jakoś nie interesują mnie za bardzo jego losy w Afryce. I nie podoba mi się, że związał się z osobą "nową" w serialu. Zawsze myślałam, że bedzie razem z jakąś lekarką z izby przyjęć.
Ciekawe czy Polsat pokaże 11 sezon? Czy też znowu będę czekać 5 lat na dalszy ciąg?

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)

monikamalutka napisał/a:
Jakoś nie interesują mnie za bardzo jego losy w Afryce. I nie podoba mi się, że związał się z osobą "nową" w serialu. Zawsze myślałam, że bedzie razem z jakąś lekarką z izby przyjęć.

fakt te jego siedzienie w Afryce nie jest zbytnio interesujące ;P

Cytat:
A i to co mnie denerwuje to to, że Polsat puścił wczoraj we wtorek odcinek z świętami w Chicago jak pewnie zauważyliście to nie był odcinek 12 tylko 10 czyli odcinek pt Makemba jest tak naprawdę odcinkiem 10 który powinien być emitowany w piątek 20 marca a odcinek z piątku z Polsatu to odcinek 11 a z tego poniedziałku odcinek to odcinek 12 w którym Neela i Abby są na oddziale z niemowlakami (neonatologii).

Tak znowu Polsat coś miesza z tymi odcinkami.Nie wiem czy tak trudno jest coś puścić pokolei?

1923 

Ulubiony bohater: Ja sam.
Zasługi: 903
order4

Otrzymał 210 piw(a)
Wysłany: Pon 30 Mar, 2009   

Kelly chciała pogadać o ER, więc:

Sezon 8, epizody On the Beach i Lockdown. Mark Greene odchodzi, w następnym personel próbuje się z tym pogodzić. Piękne sceny (powolne gaśnięcie Greena i jego pogodzenie się z rodziną) a w Lockdown wspólne czytanie listu i ostatnia scena odcinka, gdy list od Marka spada z tablicy ogłoszeniowej...

Niezapomniane epizody...

Polecacz

Odpowiedz do tematu