Beverly Hills 90210 - forum fanów serialu

90210 oraz Beverly Hills 90210 - kultowe seriale telewizyjne, które zjednoczyły naszą społeczność

Beverly Hills 90210
 Portal FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 

Dekada naszego forum!
Czytaj: temat urodzinowy

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostry Dyżur
Autor Wiadomość
Kelly 

Ulubiony bohater: Donald Tusk
Zasługi: 18
Otrzymał 499 piw(a)
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   Ostry Dyżur

Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..

Ostry Dyżur według początkowych planów miał być filmem reżyserowanym przez Stevena Spielberga. Jednakże na wczesnych etapach produkcji Spielberg rozmawiał z Michaelem Crichtonem. Ten w tym czasie realizował projekt związany z dinozaurami. Zdecydowali "zamienić się" projektami. W końcu projekt o dinozaurach zamienił się w Jurassic Park. Po tym Spielberg wrócił do Ostrego Dyżuru i na początku służył radą oraz pomocą Crichtonowi(jego pomysłem było pozostawienie Julianny Margulies w serialu na stałe). Z powodu braku czasu i środków na zbudowanie planu odcinek pilotażowy był kręcony na terenie byłego szpitala Linda Vista Community Hospital w Los Angeles. Plan County General Hospital został zbudowany nieco później, a większość scen na dworcach kolejki miejskiej zostało nakręconych w Chicago (z powodu występowania śniegu). Michael Crichton napisał scenariusz pierwszego odcinka już na początku lat 70. Bazował na jego niektórych przeżyciach związanych z pracą na ostrym dyżurze. Kiedy odcinek pilotażowy kręcono w 1994 roku, scenariusz mało się zmienił (początkowo dr Lewis miała być mężczyzną, a dr Benton nie miał być Afro-Amerykaninem).

ryginalna obsada składała się ze stosunkowo mało znanych aktorów. Byli to :

* Anthony Edwards jako dr Mark Greene
* George Clooney jako dr Doug Ross
* Sherry Stringfield jako dr Susan Lewis
* Noah Wyle jako student medycyny (później doktor) John Carter
* Eriq La Salle jako dr Peter Benton
* Julianna Margulies jako siostra Carol Hathaway
Ostatnio zmieniony przez Kelly Sob 27 Cze, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

kai19 

Ulubiony bohater: Brenda
Otrzymał 11 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

Osty Dyżur mój ulubiony ostatni serial leci na polsacie o 17 zaczołem oglądać go dopiero od tego roku wcześniej leciał ale jakoś nigdy się nim nie zaintereswoałem ale jest dosyć ciekawy zawsze w każdym odcinku się coś dzieje i zawsze maja dużo roboty i wygląda na dosyc realistyczny bo zawsze jest pełno krwi i nie tylko i mam już nawet swoich ulubionych bohaterów no i najważniejsze trwa godzine więc zawsze jest ciekawie. :D

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)

Dal mnie to serial w moim TOP nr 2.Widziałam wszystkie odcinki od 1 do 13 serii
Serial przez lata zmienił sie niesamowicie ale klimat Izby Przyjęc jest w nim bajkowy jak dla mnie.Nie ma tu tak wielkiej powtarzalności,chociaż odcinki i wątki twardo się siebie trzymają.Z początku moim ulubionym bohaterem był Mark Greene,lekarz który potrafi bardzo wiele ico najważniejsze kocha to co robi...
Wszystkie fanki uwielbiają Cartera no i przyznam że ja też.Nie dość że przystojny to jeszcze bardzo utalentowany...Z czasem serial się zmienił nie do poznania mówiąc tu raczej o zmianie obsady.
Teraz sobie znowu oglądam 10sezon przynajmniej po Polsku.Z tej obsady najbardziej lubię
Indyjską Aktorkę Parminder Nagra grającą dr Neela Rasgotra.
Oczywiście Abby jest super tej jej zmiany raz w nocy jest praktykantką a w dzień pilęgniarką są the best.
Szkoda że tak mało jest dr Susan Lewis która jest od początku z małą przerwą w serialu.
I dobrze że pozbyli się Romanowa bo starsznie wkurzał i widzów i bohaterów ;D

kai19 

Otrzymał 11 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6

No ja zaluje że nie oglądalem od początku tego bo to fajne i dopiero od tej seri ale super serial

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)

kai19 napisał/a:
No ja zaluje że nie oglądalem od początku tego bo to fajne i dopiero od tej seri ale super serial

Często powtarzają od początku ER...Zeszłego roku od 1 do 8 sezonu leciało na TVN 7 ;D
Jak był Green w serialu to było super ...szkoda że faceta uśmiercili i właśnie 8 seria kończy się na jego pogrzebie :eh:

Sweeta 

Zasługi: 232
order2

Otrzymał 339 piw(a)

Nie oglądam, nie kręcą mnie tego typu seriale.

kai19 

Otrzymał 11 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6

O to dobrze to może znowu będa powtarza,ć to z chęcią bym sobie obejzał

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)

Sweeta napisał/a:
Nie oglądam, nie kręcą mnie tego typu seriale.

domyślam się
Cytat:
O to dobrze to może znowu będa powtarza,ć to z chęcią bym sobie obejzał

jeśli ci się teraz podoba to starsze odcinki tym bardziej

milaa0 

Ulubiony bohater: Brenda,Dylan,Brendon
Otrzymał 190 piw(a)

Oglądalam raczej początki,wolałam tych pierwszych aktorów.
Uwielbiałam ten serial. Bohaterowie bardzo zróżnicowani, każdy ma trochę inne życie, inne problemy, ale na sali operacyjnej dają z siebie wszystko i pomogą każdemu. To jeden z najlepszych seriali, oglądałam go z przyjemnością.

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)

milaa0 napisał/a:
problemy, ale na sali operacyjnej dają z siebie wszystko i pomogą każdemu. To jeden z najlepszych seriali, oglądałam go z przyjemnością.

Świetnie ,może bedę miała o nim z kim pogadać.Bo mogła bym o tym serialu godzinami gadać ;P

Patrycja 

Ulubiony bohater: Dylan i Brandon
Otrzymał 106 piw(a)
Wysłany: Śro 25 Mar, 2009   

Super serial. Zawsze ogladalam z wilekim zaciekawieniem. Najlepsze byly te pierwsze sezony, ale reszta tez ok.

Beverly Hills 

Ulubiony bohater: Brenda,Dylan,Brandon
Otrzymał 5 piw(a)

ja oglądałam 1-8 sezon ER po polsku, teraz oglądam 10 sezon na Polsacie też po polsku i widziałam 9 odcinków 9 sezonu z polskimi napisami.
I mam też blog o ER, który jest w moim profilu jako strona www, ale na razie tam są newsy o 15 sezonie nie ma o wcześniejszych.

A i to co mnie denerwuje to to, że Polsat puścił wczoraj we wtorek odcinek z świętami w Chicago jak pewnie zauważyliście to nie był odcinek 12 tylko 10 czyli odcinek pt Makemba jest tak naprawdę odcinkiem 10 który powinien być emitowany w piątek 20 marca a odcinek z piątku z Polsatu to odcinek 11 a z tego poniedziałku odcinek to odcinek 12 w którym Neela i Abby są na oddziale z niemowlakami (neonatologii).

Jak ktoś chce odcinki z polskim lektorem sezony 1- 8 i sezon 10 z polskim lektorem i 9 odcinków z polskimi napisami z 9 sezonu Ostrego dyżuru, którego jeszcze żadna polska stacja nie emitowała to może napisać na moje gg.

Poza tym kocham ER, oczywiście najbardziej Cartera, ale dopóki Green występował w ER to jego najbardziej lubiłam. Szkoda, że go uśmiercili.
A i w USA 2 kwietnia kończy się na zawsze ER 15 sezonem :no:

monikamalutka 

Zasługi: 14
Otrzymał 65 piw(a)

Sezony 1-8 widziałam juz chyba ze trzy razy i dalej mi się nie nudzą :) . Teraz oglądam na Polsacie 10 sezon (wogóle to co to za pomysł pokazywać 8 serii a potem pominąć 9 i pokazać 10? : )
Z bohaterów zawsze lubiłam Greena, Bentona, Cartera i Abby. Chociaż już w 10 serii postać Cartera podoba mi się coraz mniej. Jakoś nie interesują mnie za bardzo jego losy w Afryce. I nie podoba mi się, że związał się z osobą "nową" w serialu. Zawsze myślałam, że bedzie razem z jakąś lekarką z izby przyjęć.
Ciekawe czy Polsat pokaże 11 sezon? Czy też znowu będę czekać 5 lat na dalszy ciąg?

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)

monikamalutka napisał/a:
Jakoś nie interesują mnie za bardzo jego losy w Afryce. I nie podoba mi się, że związał się z osobą "nową" w serialu. Zawsze myślałam, że bedzie razem z jakąś lekarką z izby przyjęć.

fakt te jego siedzienie w Afryce nie jest zbytnio interesujące ;P

Cytat:
A i to co mnie denerwuje to to, że Polsat puścił wczoraj we wtorek odcinek z świętami w Chicago jak pewnie zauważyliście to nie był odcinek 12 tylko 10 czyli odcinek pt Makemba jest tak naprawdę odcinkiem 10 który powinien być emitowany w piątek 20 marca a odcinek z piątku z Polsatu to odcinek 11 a z tego poniedziałku odcinek to odcinek 12 w którym Neela i Abby są na oddziale z niemowlakami (neonatologii).

Tak znowu Polsat coś miesza z tymi odcinkami.Nie wiem czy tak trudno jest coś puścić pokolei?

1923 

Ulubiony bohater: Ja sam.
Zasługi: 903
order4

Otrzymał 210 piw(a)
Wysłany: Pon 30 Mar, 2009   

Kelly chciała pogadać o ER, więc:

Sezon 8, epizody On the Beach i Lockdown. Mark Greene odchodzi, w następnym personel próbuje się z tym pogodzić. Piękne sceny (powolne gaśnięcie Greena i jego pogodzenie się z rodziną) a w Lockdown wspólne czytanie listu i ostatnia scena odcinka, gdy list od Marka spada z tablicy ogłoszeniowej...

Niezapomniane epizody...

Polecacz

Odpowiedz do tematu