Beverly Hills 90210 - forum fanów serialu

90210 oraz Beverly Hills 90210 - kultowe seriale telewizyjne, które zjednoczyły naszą społeczność

Beverly Hills 90210
 Portal FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 

Dekada naszego forum!
Czytaj: temat urodzinowy

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kubos
Pon 07 Gru, 2009
Ciekawostki i Wydarzenia Dnia
Autor Wiadomość
Kelly 

Ulubiony bohater: Donald Tusk
Zasługi: 18
Otrzymał 498 piw(a)
Wysłany: Śro 07 Sty, 2009   Ciekawostki i Wydarzenia Dnia

To jest temat w którym możemy publikować jakieś najciekawsze tematy z danego dnia...Najlepiej co dzień...Liczą sie ciekawe komentarze do nich i dyskusja na wysokim poziomie.
Raczej nie dawajcie linków tylko piszecie gdzie to pisało.Zachęcam do wklejania ciekawych artykułów ;D

Może to nie mega ciekawe ale przeczytałam to na onecie artykuł o prawo jazdy

Krótszy egzamin praktyczny i mniejsze kolejki oczekujących - takie mają być efekty zmian w przepisach o egzaminie na prawo jazdy proponowanych przez Ministerstwo Infrastruktury.

Zmiany miały wejść w życie od 1 lutego 2009 ale nie wiadomo czy resort dotrzyma terminu.

Obecnie egzamin praktyczny na prawo jazdy trwa co najmniej 40 min. Po wprowadzeniu zmian miałby się kończyć już po 25 minutach. Krócej czekalibyśmy również na przystąpienie do takiego egzaminu. Dziś pierwszeństwo mają te osoby, które oblały sprawdzian praktyczny. Po zmianie, pierwsze na egzamin mają być zapisywane osoby kończące kurs w szkole jazdy. Dzięki temu czas oczekiwania, który dziś wynosi ok. 4 tygodni, ma być znacznie krótszy.

Dla mnie to np już bez znaczenia bo jestem po pierwszym egzaminie i faktycznie zgodzę się praktyczny trwa za długo...Za dużo nerwów człowieka kosztuje.Kto zdawał ten wie...
Ostatnio zmieniony przez Kelly Pon 13 Kwi, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Baśka 

Otrzymał 206 piw(a)
Wysłany: Śro 07 Sty, 2009   

no ciekawe. ja się miałam od stycznia zapisać, ale jednak pod koniec marca to zrobię, więc jeżeli wejdzie od 1 lutego to się załapię na to.
jak słyszę, że coś krócej to raczej odbieram to pozytywnie :]

SiSi 

Ulubiony bohater: Brenda, Steve
Zasługi: 6
Otrzymał 137 piw(a)
Wysłany: Śro 07 Sty, 2009   

Oglądam zawsze z rana TVN24 i od kilku ładnych dni (jak nie tygodni) ciągle słyszę o gazie i o Gazie... :oO: Jakoś nie mam za dużo czasu na wczytywanie się i wyszukiwanie ciekawostek, więc chętnie tu poczytam. Zwłaszcza na temat prawa jazdy (skończyłam kurs w wakacje i jeszcze nie podeszłam do egzaminu, ale nie z powodu kolejek...).

bett_te 

Ulubiony bohater: Brenda
Otrzymał 153 piw(a)
Wysłany: Śro 07 Sty, 2009   Re: Ciekawostki Dnia

Kelly napisał/a:

Dla mnie to np już bez znaczenia bo jestem po pierwszym egzaminie i faktycznie zgodzę się praktyczny trwa za długo...Za dużo nerwów człowieka kosztuje.Kto zdawał ten wie...

ja wiem tylko to co opowiadała moja siostra, która zdawała we wrześniu. no i fakt, mówiła, że to bardzo długo się wydaje trwać, ale najważniejsze to starać się rozluźnić, żeby nie myśleć o tym, że obok siedzi egzaminatorxD i sporo jest też czekania na podejście do egzaminu.. kurs ukończyła na początku sierpnia a czekać musiała do września. i tak jej się nawet poszczęściło, bo jej kolega czekał prawie dwa miesiące na egzamin...

monikamalutka 

Zasługi: 14
Otrzymał 65 piw(a)
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   

W Gorzowie na egzamin czeka się jakieś 3-4 tygodnie, więc nie jest jeszcze tak źle, w porównaniu z tym co tu piszecie. A co do tego, że egzamin trwa 40 minut, to nie wydaję mi się to aż tak długim czasem. Zaczyna się to liczyć już w momencie, gdy pokazuje sie wszystkie światła itp., później placyk, więc jazda po mieście trwa jakieś 20 minut.

Arek 

Otrzymał 389 piw(a)

monikamalutka napisał/a:
Zaczyna się to liczyć już w momencie, gdy pokazuje sie wszystkie światła itp., później placyk, więc jazda po mieście trwa jakieś 20 minut.

nie wiem jak w Gorzowie ale u mnie jest tal, że najpierw silnik i światła, łuk, ruszenie z ręcznego i potem jak sie uda wszystko to po 2-3 godzinach czekania :eh: 40 min jazdy po mieście.

monikamalutka 

Zasługi: 14
Otrzymał 65 piw(a)

Arek napisał/a:
nie wiem jak w Gorzowie ale u mnie jest tal, że najpierw silnik i światła, łuk, ruszenie z ręcznego i potem jak sie uda wszystko to po 2-3 godzinach czekania 40 min jazdy po mieście

U nas jak pomyślnie przejdziesz placyk, to instruktor wsiada jako pasażer i od razu wyjeżdża się na miasto. Długo można czekać po teorii na swoją kolej do części praktycznej - nawet kilka godzin.

love_ballack 

Otrzymał 273 piw(a)

I bardzo dobrze czym krócej tym lepiej.
Moi znajomi zaczynają sie zapisywać,
Ale mnie to nie dotyczy, ja nie chce prawka. Przynajmniej nie teraz.

Fajny temat Magda.

Olcia 

Otrzymał 196 piw(a)
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

Ja z innej beczki. Od 2010 roku za darmo będą wyrabiane dowody osobiste! Rewelacja. Co prawda ja mam dowód już parę lat, ale te nowe wydawane są na określony czas, więc wymiana będzie potem darmowa. Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i powrócono do starych zasad. Bezpłatnie wydawano zielone książeczki. :sugoi:
Cytat:
Sejm zniósł dzisiaj opłaty za wydanie dowodu osobistego. Wyrobienie nowego dokumentu będzie bezpłatne, niezależnie od tego, czy go zgubimy, zniszczymy lub zostanie nam skradziony. Tak będzie jednak dopiero od 2010 roku.

http://www.tvn24.pl/12690...,wiadomosc.html

Kelly 

Otrzymał 498 piw(a)

OoO i bardzo dobrze bo czemu ktoś ma płacić za coś co jest obowiązkiem każdego obywatela?
ja się przyznam że jedne dowód już zgubiłam ^_^ :shy:

Krystian 

Otrzymał 135 piw(a)

o to fajnie, akurat trafie na darmówke :P

Kelly napisał/a:
ja się przyznam że jedne dowód już zgubiłam ^_^ :shy:

:D

Patrycja 

Ulubiony bohater: Dylan i Brandon
Otrzymał 106 piw(a)

Te dowody to super. Tyle sie nagadalam ze musze placic za wyrobienie , a teraz bedzie za free :clap:

bett_te 

Otrzymał 153 piw(a)

a ja powiem, że jak robiłam tymczasowy to bardziej denerwował mnie okres czekania na niego niż opłata..xD

Kelly 

Otrzymał 498 piw(a)

Opłata nie jest az taka wygórowana chyba 30 zeta bo już nie pamiętam...To chyba raz na 10 lat można poświęcić a poza tym chyba wyjde za mąż kiedyś tam to i tak inny sobie wyrobie...

Olcia 

Otrzymał 196 piw(a)

30 zł. to nie dużo, ale liczy się sam fakt. Bo tak jak napisał Kelly dlaczego trzeba płacić za coś co jest obowiązkiem? Tylko im na podatkach zależy, aby od ludzi wyciągnąć kasę za byle co :P

Polecacz

Odpowiedz do tematu