Beverly Hills 90210 - forum fanów serialu

90210 oraz Beverly Hills 90210 - kultowe seriale telewizyjne, które zjednoczyły naszą społeczność

Beverly Hills 90210
 Portal FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kubos
Pon 13 Lip, 2009
Sezon 2 (odcinki 24-51)
Autor Wiadomość
Barca25 Dołączyła: 18 Mar 2008
Posty: 754
Otrzymał 88 piw(a)
Wysłany: Pią 30 Sty, 2009   Sezon 2 (odcinki 24-51)

Zamieszczam tutaj opisy odcinków II sezonu. Sporo czasu zajęło mi, ułożenie ich w kolejności. Najpierw sugerowałam się odcinkami z forum, które znajdują się w dziale "odcinki". Ale były tam jakieś pomyłki, któryś odcinek nie został puszczony w TV, któryś puścili ale nie w tej kolejności. Bałagan. Na Wikipedii, także jest pomyłka. Więc nie pozostało mi nic innego, jak sugerować się tytułami w języku angielskim.
Jeżeli ktoś się w tym orientuje, a napotka jakieś błędy to piszcie, może wspólnymi siłami uda nam się ułożyć je w kolejności.

2x01 (24) Beach Blanket Brandon
Wynik testu ciążowego Brendy jest niejednoznaczny. Dylan i Kelly udają się z dziewczyną do ginekologa. Okazuje się, że Brenda nie jest jednak w ciąży. Cindy i Jim zauważają opakowanie po teście w koszu na śmieci i przeprowadzają z córką poważną rozmowę. Przytłoczona możliwymi konsekwencjami związku z Dylanem, Brenda zrywa z chłopakiem. Brandon, chcąc dorobić w czasie wakacyjnego zastoju w Peach Pit, ubiega się o posadę ratownika w Beverly Hills Beach Club. Kierownik klubu proponuje mu pracę boya przy basenie.

2x02 (25) The Party Fish
Brandon zaprzyjaźnia się z Jerrym Rattingerem, członkiem klubu plażowego i wpływowym promotorem sportu. Angażuje się również w znajomość z Sandy, starszą koleżanką z nowej pracy. Dylan mówi mu, że Sandy nie jest dla niego odpowiednią kobietą. Jerry chce zatrudnić Brandona jako gońca i pożycza mu pieniądze na nowy samochód. Chłopak nie rozumie, dlaczego jego ojciec tego nie aprobuje. Gdy Jerry prosi Brandona, aby odwiózł jego żonę do domu, pani Rattinger wyznaje mu, że mąż chciał się jej pozbyć, aby móc spędzić czas z kochanką, Sandy

2x03 (26) Summer Storm
Ojciec Dylana zostaje aresztowany. Dylan nie zgadza się spędzić wakacji na Hawajach u ekscentrycznej matki. W czasie surfowania odnosi obrażenia. Cindy zgadza się wziąć go pod opiekę, dopóki nie wyzdrowieje. Jim przyłapuje Dylana całującego się z Brendą i nakazuje mu wyprowadzić się w ciągu dwóch dni. Chłopak wymyka się w środku nocy i nocuje w kabinie klubu plażowego. Brandon przekonuje go, aby wrócił do domu Walshów. Na kursie aktorskim Donna i David muszą wystąpić razem w scenie z "Romea i Julii".

2x04 (27) Anaconda
Jim namawia Dylana, aby skontaktował się z matką, ale chłopak jest zbyt dumny, żeby prosić ją o pomoc finansową. Brandon, David i Steve grają po godzinach w pokera w klubie plażowym. Dylan przyłącza się do nich i przegrywa dużą sumę. W tym czasie w klubie dochodzi do włamania. Podejrzenia padają na Henry'ego, przełożonego Brandona. Chłopak przyznaje, że tego wieczoru grali w klubie w pokera, dzięki czemu uwalnia Henry'ego od podejrzeń. Głównym podejrzanym staje się Dylan, gdy w jego samochodzie znaleziony zostaje sprzęt elektroniczny.

2x05 (28) Play It Again, David
Mama Kelly, Jackie, łamie ząb w czasie lunchu w klubie plażowym. Na pomoc spieszy będący w pobliżu dentysta, Mel. Mężczyzna umawia się z nią i wyjawia, że jest ojcem Davida. Gdy okazuje się, że Mel i Jackie przypadli sobie do gustu, Kelly jest przerażona i postanawia doprowadzić do zerwania ich znajomości. W czasie wspólnej kolacji źle się zachowuje. Andrea namawia Brandona, aby spędził trochę czasu z chłopcem z centrum dla młodzieży. Brandon zaprzyjaźnia się z nim i odkrywa, że chłopiec jest bity przez samotnie wychowującą go matkę.

2x06 (29) Pass/Not Pass
Nauczyciel aktorstwa prosi Brendę, aby pracowała nad wspólną sceną z Andreą. Brenda wyznaje koleżance, że Chris jej się podoba. Andrea też zaczyna się nim interesować. Obie zabierają Chrisa na wycieczkę po mieście. Brendzie wydaje się, że chłopak jest zainteresowany Andreą. W czasie odgrywania wspólnej sceny zazdrosna Brenda wymierza Andrei silniejszy, niż powinna, policzek. Brandon odrzuca propozycję Jima, chcącego mu pomóc przy zakupie wymarzonego samochodu. W efekcie wydaje całe wakacyjne zarobki na efektowny, ale zepsuty samochód.

2x07 (30) Camping Trip
Przyjaciele wybierają się na weekend na camping do parku Yosemite. Niespodziewany monsun zmusza ich do schronienia się w małej chatce. Steve i David decydują się iść na piwo, ale ludzie poproszeni przez nich o kupienie im alkoholu ulatniają się, zabrawszy ich pieniądze. Przyjaciele otrzymują jedzenie i drewno na opał od pary mieszkającej w sąsiedniej chatce. Atmosfera psuje się, gdy dochodzi między nimi do sprzeczki. Brenda kłóci się z Dylanem, który ze złości sięga po drinka. Brandon omal nie spada z urwiska, ale Dylan ratuje mu życie.

2x08 (31) Wildfire
Pierwszego dnia po wakacjach Dylan umawia się na randkę z Emily Valentine, nową uczennicą w szkole. Dziewczyna podoba się także Brandonowi. Emily imponuje chłopcom, ponieważ gra na gitarze i jeździ na motocyklu. Dylan zabiera ją na randkę nad urwiskiem. Następnego wieczoru Brandon przywozi Emily w to samo miejsce. Dowiedziawszy się o spotkaniu Dylana z Emily, Brenda staje się zazdrosna. Uświadamia sobie, że wciąż kocha Dylana. Scott wraca z wakacji w Oklahomie. Jest zafascynowany muzyką country, pirotechniką i bronią.

2x09 (32) Ashes to Ashes
Walshowie zapisują się do sąsiedzkiego patrolu bezpieczeństwa. Mają jednak problemy z własnym systemem alarmowym. Do jednego z okolicznych domów wprowadza się zamożna rodzina. Brandon zaprzyjaźnia się z chodzącym do pierwszej klasy Robbiem, który chce zostać fotoreporterem w "Blaze". Siostra Robbiego, Charise, dojeżdża do starej szkoły, ponieważ uważa, że w West Beverly High pełno jest snobów. Gdy Charise je obiad z Brandonem, jej chłopak Devo przychodzi do jej domu z kwiatami. Zostaje zatrzymany i pobity przez patrol.

2x10 (33) Necessity is a Mother
Iris, matka Dylana, wprowadza się do syna. Dylan zaczyna pić, wagarować i spędzać całe dnie, grając w bilard. Brenda nie lubi Iris za to, że kobieta porzuciła Dylana, gdy był dzieckiem, a teraz wkracza w jego życie i próbuje je kontrolować. Natomiast Cindy, matka Brendy, i Iris przypadają sobie do gustu. Brandon stara się zająć Dylanem, który przegrał w bilard dużą sumę pieniędzy i został pobity za niewywiązanie się z długów. Iris zdaje sobie sprawę, że mimo najlepszych intencji jej obecność rani Dylana. Postanawia wrócić na Hawaje.

2x11 (34) Leading from the Heart
Do Walshów przyjeżdża z wizytą Bobby, kuzyn Brendy i Brandona. Bobby ma sparaliżowane nogi na skutek wypadku na nartach przed trzema laty. Między chłopakiem i Kelly rodzi się uczucie. Martwi to Brendę, która obawia się, że Kelly złamie Bobby'emu serce. Chłopak widząc Kelly tańczącą z innym na wspólnej imprezie, jest przygnębiony i chce wracać do domu. Brandon wyznaje Bobby'emu, że czuje się winnym jego wypadku, ponieważ to on sprowokował go do feralnego skoku. Emily dołącza do zespołu szkolnej gazety. David zaprasza Donnę na randkę.

2x12 (35) Down and out of District in Beverly Hills
Brandon zgłasza jeden z artykułów Andrei na międzyszkolny konkurs dziennikarski. Dziewczyna wygrywa, ale wpada w panikę, gdy przedstawiciel okręgu szkolnego chce przeprowadzić z nią wywiad w jej domu. Andrea prosi babcię, Rose, aby skłamała, że mieszka u niej. Kobieta odmawia. Władze okręgu rozpoczynają dochodzenie, podejrzewając, że Andrea mieszka poza rejonem szkolnym West Beverly. Kelly podejrzewa, że nowa dziewczyna Steve'a interesuje się nim ze względu na pieniądze, które chłopak posiada.

2x13 (36) Halloween
Uwodzicielska kreacja Kelly przyciąga uwagę pewnego studenta college'u. Chłopak twierdzi, że Kelly go prowokuje i usiłuje ją zgwałcić. Brandon spędza Halloween w domu, rozdaje słodycze dzieciom z sąsiedztwa. Do drzwi puka Emily ze swoją siostrzenicą i siostrzeńcem. Brandon i Emily nie zauważają zniknięcia jej siostrzeńców. David i Scott wspominają dawne czasy.

2x14 (37) The Next 50 Years
Uczniowie West Beverly odkrywają kapsułę czasu z 1941 roku. Pani Scanlon organizuje przyjęcie z okazji urodzin Scotta. Kelly, Steve, Brenda, Brandon i Emily przychodzą na przyjęcie, ale nie włączają się we wspólną zabawę. David próbuje ratować sytuację, namawiając wszystkich do tańca. Brandon i Emily wykradają się na górę. Scanlon widzi, że się obejmują i wyrzuca ich z domu. Scott znajduje pistolet. Demonstruje Davidowi sztuczkę, podczas której śmiertelnie się rani.

2x15 (38) U4EA
Emily zaprasza wszystkich do klubu. Steve i Andrea jadą trochę później niż reszta i trafiają pod niewłaściwy adres, co kończy się niezręczną sytuacją. Kelly jest przerażona, kiedy David wypija całą butelkę whiskey, ale Donna tańczy z nim i świetnie się bawi. Emily chce, by Brandon się rozluźnił i wrzuca ukradkiem do jego szklanki narkotyk. W efekcie Brandon nie jest w stanie prowadzić i zostawia samochód na noc pod klubem. Pojazd zostaje zniszczony przez wandali.

2x16 (39) My Desperate Valentine
Emily nie umie się pogodzić z tym, że ona i Brandon nie są razem. Podstępem zostaje u niego na noc i zakrada się do sypialni, ale Brandon jest nieugięty. Emily zamęcza go dziwnymi telefonami. Chce podpalić dom Brandona. Brenda i Dylan znajdują ją w porę. Emily zgadza się poszukać specjalistycznej pomocy. Brenda uważa, że spędzają z Dylanem za dużo czasu sam na sam, więc postanawiają częściej wychodzić na różne imprezy kulturalne.

2x17 (40) Chuckie's Back
Do West Beverly przenosi się Chuck Wilson, chłopak, który kiedyś grał w serialu z Samanthą, matką Steve'a. Samantha nakazuje synowi, aby był miły dla chłopaka, którego chce namówić do wzięcia udziału w kontynuacji serialu. Steve jest przygnębiony, ponieważ matka po raz kolejny stawia karierę ponad niego. Gdy Chuck prowokuje Steve'a, mówiąc, że wiedział o jego adopcji wcześniej niż on, ten rzuca się na niego. Steve bierze winę za bójkę na siebie i zostaje zawieszony. Postanawia odnaleźć biologicznych rodziców.

2x18 (41) Walsh Family Christmas
W Albuquerque Steve'owi udaje się odnaleźć babcię. Dowiaduje się od niej, że Karen oddała syna do adopcji, ponieważ była bardzo młoda i chciała, aby Steve miał prawdziwy dom. Niestety, kobieta zginęła w wypadku samochodowym. Steve składa kwiaty na jej grobie i postanawia wrócić do domu. Cindy jest przygnębiona pierwszymi świętami Bożego Narodzenia w Beverly Hills. Postanawia zaprosić na Wigilię przyjaciół Brandona i Brendy oraz ich rodziców. Wszystko wskazuje na to, że każdy ma inne plany.

2x19 (42) Fire and Ice
Brandon poznaje łyżwiarkę Trishę Kinney. Oboje przypadają sobie do gustu. Chłopak wstaje codziennie o piątej rano, aby przychodzić na treningi Trishy. Gdy jej występ na mityngu wypada słabo, dziewczyna jest bliska zrezygnowania z kariery sportowej. Szefowa Brendy, Deidre, zachęca ją, aby namawiała klientów na drogie zakupy. Brenda przekonuje Davida, aby kupił Donnie perfumy za 190 dolarów. Wówczas Deidre zabiera dla siebie prowizję dziewczyny. Cindy pomaga córce zemścić się na szefowej.

2x20 (43) A Competitive Edge
Brandon dostaje się do drużyny lekkoatletycznej. Wielu sportowców nie lubi chłopaka za krytyczne artykuły, które napisał o zespole futbolowym. Brandon, mając dość podziałów, które są wywoływane przez jego publikacje, rozważa odejście z gazety. Okazuje się, że wielu członków drużyny zażywa sterydy. Brandon i Andrea postanawiają przeprowadzić śledztwo. Brenda pożycza samochód od brata i ulega wypadkowi. Kobieta, która się z nią zderzyła, domaga się odszkodowania, twierdząc, że doznała uszkodzenia kręgów szyjnych.

2x21 (44) Everybody's Talkin' `Bout It
Andrea jest oburzona, gdy szkoła nie pozwala uczniom wziąć udziału w sondażu obejmującym pytania dotyczące seksu. Występuje przed radą szkoły z wnioskiem o rozprowadzanie prezerwatyw w West Beverly High. Między nią i Brandonem dochodzi do spięcia, gdy chłopak sugeruje jej, że nie powinna pouczać innych o bezpiecznym seksie, skoro sama jest dziewicą. Dylan zabrania Brendzie pisania artykułu o tym, co przeżyła, obawiając się, że jest w ciąży. Uważa, że publikowanie tych wyznań narusza jego prywatność.

2x22 (45) Baby Makes Five
Kelly zwierza się Brendzie i Donnie, że jej matka jest w ciąży. Jednak dziewczyny nie potrafią dochować tajemnicy. Gdy David zdradza Donnie, że Mel planuje się oświadczyć Jackie, dziewczyna mówi mu o ciąży. Ojciec chłopaka nie ma pojęcia o stanie Jackie. Ta, zakładając, że Mel chce się z nią ożenić z poczucia obowiązku, odchodzi od niego. Na szczęście Davidowi udaje się wyjaśnić nieporozumienie. Dylan szykuje niespodziankę dla Brendy na walentynki.

2x23 (46) Cardio Funk
Na spotkanie AA przychodzi Sarah, przyjaciółka Dylana. Chłopak zapewnia ją, że może liczyć na jego wsparcie. Sarah prosi go, aby pomógł jej pozbyć się z mieszkania jej agresywnego chłopaka. Dziewczyna całuje Dylana, ale on oznajmia jej, że romanse pomiędzy alkoholikami mogą być niebezpieczne i odrzuca ją. Brenda flirtuje z Timem, chłopakiem, którego poznała na zajęciach aerobiku. Nat instaluje w Peach Pit sprzęt do karaoke, mając nadzieję, że zwiększy to obroty firmy. Młodzież i Jim są zachwyceni, ale nowa rozrywka szybko im się nudzi.

2x24 (47) The Pit and Pendulum
Brandon uczestniczy w badaniach grupy młodzieży, które przeprowadza jeden z klientów Jima, budujący nowe centrum handlowe. Gdy chłopak dowiaduje się, że projekt zakłada wyburzenie Peach Pit, występuje przeciwko ojcu. Jim zgadza się stanąć w obronie interesów Nata. Paczka z Beverly Hills zamierza zorganizować pikietę, ale Nat poddaje się i postanawia sprzedać Peach Pit. Brandon czuje, że jest zmęczony sprawą. Na szczęście projekt inwestycji zostaje zarzucony i Nat zatrzymuje Peach Pit.

2x25 (48) Meeting Mr. Pony
Przyjaciele z Beverly Hills po godzinach spotykają się w Peach Pit, aby uczyć się do testów semestralnych. Gdy Brenda pewnego wieczoru zostaje na chwilę sama w restauracji, uzbrojony włamywacz terroryzuje ją pistoletem i zmusza do oddania mu zawartości kasy. Dziewczynę prześladują koszmary nocne – zaczyna się dziwnie zachowywać. Pod wpływem nagłych wspomnień Brenda z krzykiem wybiega z klasy podczas testu. Stawia się jednak na identyfikację podejrzanego, dzięki czemu 17-letni sprawca zostaje rozpoznany i aresztowany.

2x26 (49) Things to Do on a Rainy Day
Brendzie, Kelly, Donnie i Davidowi nie udaje się dostać biletów na koncert zespołu Color Me Bad. David wynajmuje pokój w hotelu Bel Age w nadziei, że może w ten sposób spotkają się z ulubioną grupą Donny. Tylko Kelly udaje się zbliżyć do zespołu. Donna zauważa w hotelu matkę całującą jakiegoś mężczyznę. Zdruzgotaną dziewczynę pociesza Cindy. Kelly zaprzyjaźnia się z członkami Color Me Bad i namawia ich, aby zagrali w Peach Pit specjalnie dla Donny. Steve, Brandon i Dylan zamawiają striptizerkę, ale ich plany na wieczór komplikuje Andrea.

2x27 (50) Mexican Standoff
Brenda wraca późno do domu. Za karę rodzice nie zgadzają się na jej wyjazd z Dylanem do Baja w Meksyku. Nie chcąc stracić wymarzonego wyjazdu, Brenda okłamuje rodziców, że będzie nocować u Kelly. Wyśniony weekend zamienia się w koszmar, gdy w drodze powrotnej oboje zostają zatrzymani na meksykańskim przejściu granicznym. Urzędnicy kontaktują się z rodzicami Brendy, aby potwierdzić jej amerykańskie obywatelstwo. W domu Kelly trwają przygotowania do przyjęcia weselnego jej matki.

2x28 (51) Wedding Bell Blues
Wezwany na granicę z Meksykiem Jim Walsh zakazuje Dylanowi kontaktów z Brendą. Chłopak stara się odzyskać zaufanie Jima, ale na ślubie Jackie Taylor z Melem Silverem dochodzi pomiędzy nimi do gwałtownej kłótni. Wzburzony Dylan opuszcza przyjęcie, zostawiając załamaną Brendę. Kelly próbuje przekonać Jake'a, że różnica wieku nie liczy się, jeśli oboje żywią do siebie szczere uczucia. Dziewczyna chce namówić go, aby na ślubie matki był jej osobą towarzyszącą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
dydziaa, prezes170, kirikiri, Kelly
Polecacz

Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj jako news
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Theme 90210 created by bh90210-forum.pl

statystyka
czy dzisiaj niedziela handlowa zobacz bad credit loans guaranteed approval