Beverly Hills 90210 - forum fanów serialu

90210 oraz Beverly Hills 90210 - kultowe seriale telewizyjne, które zjednoczyły naszą społeczność

Beverly Hills 90210
 Portal FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 

Dekada naszego forum!
Czytaj: temat urodzinowy

Poprzedni temat «» Następny temat
Największe wtopy w serialu
Autor Wiadomość
Saga

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010   

Mam jeszcze jedno. Zanim pojawiła się Valerie, Brendon powiedział znajomym, że Brenda zostaje na rok w Anglii, a zamiast niej przyleci do nich dziewczyna na wymianę. Co powinno oznaczać przyjazd dziewczyny z Anglii, a w rzeczywistości przyleciała córka znajomych ich rodziców.
Postaw piwo autorowi tego posta

Jen Lindley 

Ulubiony bohater: Kelly Taylor
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

A w jakim hotelu mieszkał Dylan w BH? Coś Royal, ale nie pamiętam pełnej nazwy, a ciekawi mnie to.

stanley 

Ulubiony bohater: Valerie / Clare
Otrzymał 94 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

To chyba nie ten temat. Hotel nazywał się Bel Age.

bananusek

Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

Oglądam pierwszy sezon i tych bledów rażących jest tak wiele że odechciewa misie oglądać. Np w jednym odcinku brendon jechał po pijanemu i stracil prawo jazdy a w nastepnym juz miaal samochod i sobie jezdził
w odcinku 22 Brenda mowi Brendonowi że sypia z Dylanem od trzech tygodni a w nastepnym odcinku przeżywają swój pierwszy raz :/ zupelnie bez sensu

Arnie60 

Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

W Polsce niektóre odcinki 1 sezonu były chyba emitowane w złej kolejności stąd ta niespójność; )

kasiulaaa

Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

moim zdaniem, kolejna wtopa to Dylan, a dokładniej jego alkoholizm. najpierw chodzi na spotkania AA i leczy się z alkoholizmu, a potem jak pojawia się spowrotem w serialu, to smacznie sączy sobie piwka ;p

Kelly 

Ulubiony bohater: Donald Tusk
Zasługi: 18
Otrzymał 499 piw(a)
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

Cytat:
W Polsce niektóre odcinki 1 sezonu były chyba emitowane w złej kolejności stąd ta niespójność; )

Dokładnie i niektóre odcinki tu na forum też są zle posegregowane i stad te niespójności ...Można za to podziękować Polsatowi lub tv4 ...Choć buble się w serialu pojawiają i bez tego

Saga

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie 26 Gru, 2010   

kasiulaaa napisał/a:
moim zdaniem, kolejna wtopa to Dylan, a dokładniej jego alkoholizm. najpierw chodzi na spotkania AA i leczy się z alkoholizmu, a potem jak pojawia się spowrotem w serialu, to smacznie sączy sobie piwka ;p

Jego alkoholizm był wyjaśniony. W tym odcinku, w którym pomagał dziewczynie, którą poznał w hotelu, gdy była dzieckiem (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi :D ) - rozmawiał właśnie z nią o tym, że chodził na spotkania AA, ale nie przyniosły skutku.

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)
Wysłany: Pon 27 Gru, 2010   

Cytat:
Jego alkoholizm był wyjaśniony. W tym odcinku, w którym pomagał dziewczynie, którą poznał w hotelu, gdy była dzieckiem (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi ) - rozmawiał właśnie z nią o tym, że chodził na spotkania AA, ale nie przyniosły skutku.

Tu akurat chodziło o pomylone odcinki na szanownym Polsacie.Przecież jednego odcinka nie poszedł na spotkania AA a drugiego chlał bez przesady

Saga

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pon 21 Mar, 2011   

Arek napisał/a:
Nie wiem czy można nazwać to wtopą bo może to tylko wina tłumaczenia ale Dona w dzisiejszym odcinku (odcinek 62) mówi po tym jak Dylan zdmuchnął świeczki, że nareszcie nie tylko ona jest pełnoletnia, a przecież oni tam muszą 21 lat skończyć. Ale to chyba nie jest "największą wtopa" jak mówi temat :P

monikamalutka napisał/a:
SiSi napisał/a:
Polsat ma niestety fatalnych tłumaczy

Fakt. Czasami mam wrażenie, że oni nie myślą przy tłumaczeniu. To, że Amerykanie traktowani są jak pełnoletni od 21 roku życia było już w tylu filmach poruszane, że mogliby się nauczyć. Ja widziałam chyba z dziesiątki takich filmów, przeważnie w kontekście tego, że nie chcą wpuścić kogoś do dyskoteki albo sprzedać alkoholu.

Olcia napisał/a:
A już myślałam, że rozmawiacie o nurtującym mnie temacie :P Właśnie w dzisiejszym odcinku Donna powiedziała, że nareszcie ktoś oprócz niej, pozostańmy przy tym stwierdzeniu, jest pełnoletni...Ale jak to możliwe, jeżeli Donna urodziła sie w grudniu :eek: W takim razie powinna być najmłodsza z całej paczki i obchodzić 18 na samym końcu...

laizly napisał/a:
wspominaliście parę stron wcześniej o sytuacji z urodzinami, że Donna była pełnoletnia, choć powinna być najmłodsza:

jestem przekonana, że w USA, we wspólnym roczniku są ludzie którzy się urodzili od września danego roku to czerwca następnego, albo coś w tym stylu (;
w każdym razie na pewno są mieszanki dwóch roczników (np. grudzień 1989 chodzi do jednej klasy z lutym 1990) i nie są dzieleni od stycznia do grudnia.
to tak ciekawostkowo.
ale głowy sobie uciąć nie dam.

Otóż to! Chociaż z moich informacji wynika, że dzieci urodzone od lipca do czerwca (nie od września) idą do szkoły w tym samym roku, czyli tak jak piszesz i tak są to 2 roczniki. Jednak nadal coś się nie zgadza, bo wtedy wszyscy pozostali musieliby urodzić się w okresie od stycznia do czerwca, co teoretycznie jest możliwe. W praktyce jednak bliźniaki urodziły się w listopadzie, więc to one powinny być najstarsze, chyba, że poszły o rok wcześniej do szkoły, ale o tym raczej byłaby mowa w serialu.

Olcia napisał/a:
Dużo mówimy o Jacku McKay'u, dzięki temu przypomniała mi sie jedna scena z 10. sezonu :P Wiem, wybiegam bardzo do przodu, ale uważam, że to jest także wtopa.
Kelly i Donna wspominały w jednym z odcinków czasy liceum i przy okazji znalazły zdjęcie paczki z tamtego okresu
Obrazek
Sęk w tym, że na tym zdjęciu nie było Andrei, Brendy i Brandona... Tak jakby w ogóle nigdy nie istnieli. Powspominały jak kiedyś one wyglądały oraz David, Dylan i Steve. A gdzie reszta paczki? Pozostała trójka była urojeniem? :oO

Tu wyjaśnienia mogą być 2:
1. zdjęcie było zrobione w 1. klasie, gdy Brendon i Brenda jeszcze nie chodzili z nimi do klasy, a Andrea mogła wtedy nie przyjść do szkoły lub też mogło to być zdjęcie (nie pamiętam, jakie to było) nie ogólnie klasowe, tylko jakiejś wybranej grupy z imprezy (nawet szkolnej/klasowej), więc Anderi by na nim nie było, bo wtedy jeszcze się z nimi nie przyjaźniła,
2. skoro ci aktorzy przestali grać w serialu, to twórcy stracili prawo do publikowania ich wizerunku, więc nie mogli ich pokazać na zdjęciu. Fakt, że Donna i Kelly mogły po prostu o nich wspomnieć, bo tu żadne prawa nie obowiązują :)

Prawdopodobnie chodzi o to drugie, ale i pierwsze nie jest niemożliwe ;)

Kelly napisał/a:
Może Dylan zmieniał te domy w końcu było go na to stać.najlepszy jest dom Walshów w pierwszym odcinku całkiem inny niż później porażka totalna :rotfl:

Nie twierdzę, że to dobrze, ale tu może być podobnie, jak z poprzednią sprawą. Otóż odcinki kręcone w studiu, nie w prawdziwych domach, ale dla nadania realizmu serialowi/filmowi twórcy pokazują zdjęcie jakiegoś domu. Z tym, że nie może on być jakikolwiek, ale podpisują umowę z jakimiś właścicielami, że będę pokazywać ich dom, a ci z kolei dostają za to pieniądze. Tak więc mogli chcieć za dużo kasy, mogli się rozmyślić i już nie chcieć pokazywać swojego domu, mogli też go sprzedać i nowi właściciele się nie zgodzili etc.

SiSi napisał/a:
stanley napisał/a:
Poza tym, Donna powtarzała klasę.

Chyba razem ze wszystkimi w takim razie. Serial rozpoczyna się od II klasy szkoły średniej (David i Scott są "kotami" dla reszty bohaterów) i na tym etapie mamy 3 sezony, więc każdy z nich musiałby powtarzać klasę. W USA high school liczy 3 lata.
Noo, chyba, że Scott i David chodzili do tzw. "zerówki", w co szczerze wątpię.
Donna mogła jedynie powtarzać przedmiot.

Oj, nie jest tak. Fakt, że w USA panuje pewna dowolność w tej kwestii, ale lata szkoły występują w 2 kombinacjach:
1. 6 lat szkoły podstawowej + 6 lat średniej
2. 8 lat podstawowej + 4 lata średniej

Źródło: http://www.poland.us/strona,5,895,0.html (m.in., bo jest ich więcej).

Kondzio1992ns napisał/a:
Dla mnie najwiekszą wtopa jest osoba Andrei. Ta postac jest dla mnie strasznie nudna robi z siebie za przeproszeniem cnotke niewydymke a tak naprawde zdradzała męża. w poczatkowych sezonach moglem ja zdzierzyc ale juz w sezonach od 3-5 jest dla mnie calkowita porazka. Rowniez nie podobal mi sie powrot Emily w czasie pozaru na imprezie. Pojawila sie i znikla nie wniosla nic pozytecznego co wnosila we wczesniejszych epizodach. Za porazke moge rowniez uznac wycofanie z obsady Brendy ale to juz nie mi polemizowac dlaczego tak sie stalo

Chociaż to trochę nie na temat, ale istnieje taka możliwość. Osoba, która przez cały czas szkoły była nudną kujonką, na studiach to sobie odbija z nawiązką ;)

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)
Wysłany: Wto 22 Mar, 2011   

Cytat:
Nie twierdzę, że to dobrze, ale tu może być podobnie, jak z poprzednią sprawą. Otóż odcinki kręcone w studiu, nie w prawdziwych domach, ale dla nadania realizmu serialowi/filmowi twórcy pokazują zdjęcie jakiegoś domu. Z tym, że nie może on być jakikolwiek, ale podpisują umowę z jakimiś właścicielami, że będę pokazywać ich dom, a ci z kolei dostają za to pieniądze. Tak więc mogli chcieć za dużo kasy, mogli się rozmyślić i już nie chcieć pokazywać swojego domu, mogli też go sprzedać i nowi właściciele się nie zgodzili etc.

Piloty zazwyczaj różnią sie od reszty seriali bo są robione na próbe,w każdym serialu tak jest, takze to potężna wtopa.No ale ten właściwy dom był ładniejszy takze nic się nie stało i to na pewno ze ten dom wygladał lepiej jest powodem ze pozostał w serialu a nie ten z pilota.
Zdięcia domu Walshów były faktycznie kręcone w domu w Passadenie.
Dom z Pilota jest całkowicie inny i to strasznie razi,no ale dobrze ze nie pokazywano go za dużo w pilocie także lajt.

kopernik92 

Ulubiony bohater: Brandon
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

Dziś przykuło moją uwagę to, że na początku 2 sezonu Brenda przyznaje się rodzicom, że spała z Dylanem dwa tygodnie wcześniej. Jak wracam pamięcią do sezonu pierwszego to przypomina mi się, że Brenda przyznała się bratu, że współżyje z Dylanem od 3 tygodni (od Balu Wiosennego). Taka mała pomyłka w scenariuszu.

Kelly 

Otrzymał 499 piw(a)
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

To akurat drobnostki,właściwie chronologia jest dosyć zachowana w serialu,czasem odcinki były pomieszane np z winy Polsatu

kopernik92 

Ulubiony bohater: Brandon
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

no tak, często telewizje nie puszczają seriali zgodnie z chronologią. Tak też było z MASHem na TVP2.

Polecacz

Odpowiedz do tematu