90210 i Beverly Hills 90210
Portal i forum jednych z najpopularniejszych seriali dla mlodych duchem i wiekiem
  
Home    Forum    90210    Beverly Hills 90210    Kontakt    Zarejestruj się

Ostatni odcinek
Następny odcinek
Wszystkie odcinki 5. sezonu
   5×22: We All Fall Down
 Premiera: 2013-05-13

 Opis
 Zdjęcia
 Promo

 Ocena: 8.38/10 (394 głosów)
 Głosuj
 
   Koniec serialu
 Premiera: 9999-12-12


90210
» Serial
» Odcinki
» Postaci
» Obsada
» Galeria
» Artykuły
» Cytaty
» Muzyka

Beverly Hills 90210
» Serial
» Odcinki
» Postacie
» Aktorzy
» Galeria
» Pary
» Książki

My w sieci

Pop-cooltura & 90210 #1

Serialowi 90210 zarzuca się, iż pokazuje nieprawdziwy obraz życia bogatych, pięknych i młodych z Beverly Hills. Poniżej udowadniamy, że 90210 rzeczywiście powstał w naszej, choć dość odległej dla nas samych rzeczywistości ;) Wskażemy kilka mniej, lub bardziej widocznych nawiązań popkulturowych. Na początek epizod premierowy.

Celebrities

Annie: Chodź, stamtąd widać dom Britney.
Annie, po przyjeździe do rodzinnej posiadłości w Beverly Hills mówi Dixonowi oczywiście o Britney Spears. Piosenkarka faktycznie kupiła posiadłość w Beverly Hills, a dokładniej w zamkniętej części, Summit Circle za 7,2 miliona dolarów. Zobacz zdjęcia: Klik i Klik


Naomi: Pojawi się nawet Cory Kennedy...
Naomi, mówiąc o swoim przyjęciu, a dokładniej, kto się na nim zjawi, wspomina o Cory Kennedy, celebrities on-line, trendsetterce, party girl, ostatnio także celebrities w "realu&". Więcej o Cory i zjawisku, którego jest przedstawicielką: tutaj i tutaj. Warto odwiedzić także jej bloga i profil na MySpace. Sama Cory pojawia się na moment w scenie, w której Naomi wita się z Nią na swoim przyjęciu.
Naomi: ...wystąpią Tillie and the Wall.
Na 16-stce Naomi występ specjalny zalicza Tillie and the Wall, zespół z nurtu indie-pop, w skład którego wchodzi dwóch gości i trzy dziewczyny. Wykonali utwór Pot Kettle Black z płyty O. Relacja z koncertu zespołu tutaj, a więcej info o grupie na oficjalnej stronie. W scenie rozmowy pomiędzy Tracy, a Harry'm w tle Beat Control, również od TatW. Po więcej odsyłam na YouTube.


W wspomnieniach Tabithy Wilson z najlepszego okresu jej kariery aktorskiej, przypadającego na lata 60-te, którymi czasem dzieli się z innymi, można odnaleźć parę autentycznych nazwisk.
Tabitha: Spójrz na jej tyłek. Można by rozbić na nim jajko. A mówię to dlatego, bo jak byłam w jej wieku... Ricardo Montalban dosłownie rozbił jajko na moim. Nie pamiętam, jak skończyła się ta historia.
Tabitha, komentując pośladki Annie wspomina o Ricardo Montalbanie, aktorze kojarzonym głównie z roli Khana z Star Treka. Zagrał także w Dynastii, jako czarny charakter w Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego i dwóch częściach Małych agentów. Odszedł 14 stycznia 2009 w wieku 88 lat.Tabitha: A wtedy Pacino na to... "Nie obchodzi mnie, kto to ugotował, nie tknę tego."
Ala Pacino przedstawiać nie trzeba, pozostaje więc tylko pytanie, co wtedy im podano. I refleksja, że Tabitha jest jedną z "byłych" Pacino :P
Film & TV

Naomi: Moja słodka 16-tka. Impreza odbędzie się w ten piątek. Będzie to najlepsza noc twojego życia.
My Super Sweet 16, w Polsce znane jako Moje supersłodkie urodziny, jest jednym z programów reality kręconych przez ekipę MTV, w którym nastolatki wydają pieniądze swoich rodziców na urodzinowe imprezy, dostając jako prezent najnowsze modele samochodów, bądź równie skromne, elektroniczne gadżety. Czasem zdarzą się też sytuacje problemowe, jak brak wolnego terminu znanego zespołu, który miał zagrać mini-koncert, czy też potrzeba wynajęcia helikoptera, jako środka transportu. Powstały także odcinki specjalne, w których nakręcono urodziny m.in. Miley Cyrus i Frances Bean, córki Courtney Love. Część epizodów można oglądać tutaj.

Ryan: Czy ktoś wie, jaka jest stolica Kansas? Nikt? Wspaniale. Kto był głównym bohaterem w filmie Supersamiec?
Wszyscy: McLovin.
Ryan Niesamowite. Wszyscy znają McLovina. Ale nikt nie wie, że to Topika jest stolicą Kansas.
Scena "powitania" Annie w nowej klasie. Na płycie DVD z filmem można przeczytać: "Ziomki, które wypacykowały Wpadkę i 40-letniego prawiczka rzucają na taśmę Supersamca! Oto Seth (Jonah Hill) i jego kumpel Evan (Michael Cera) - dwie małpy czające się na skarb narodów najlepszych bioder w szkole. Z petardą niekumającym bazy przybywa Mr. McLovin (Christopher Mintz-Plasse), rzucając na ladę lewe legity i plan operacji "podchmielona: zaliczona". Tera trzeba wyhaczyć łosia, co tylko im wosk posmaruje i browarki zapoda..." Film tak naprawdę ratują dwa wątki - dwóch pozytywnie nastawionych policjantów i właśnie kultowa już postać McLovina. Mówiąc o filmie, masz na myśli McLovina. W końcu McLovin rzadzi !!!, jak można przeczytać w komentarzach.

Annie: Zupełnie jak w "Pretty Woman", tyle że ja nie jestem dziwką.
Annie w rozmowie przez telefon z Erin o randce z Ty'em nawiązuje do klasycznej już pozycji z gatunku komedii romantycznych - Pretty Woman. Film znany i lubiany, rozpoczął na dobre karierę Julii Roberts, nominowanej wówczas do Oscara. Fabuła o "dziewczynie do wynajęcia" i bogatym biznesmenie (Richard Gere), która bywa nazywana współczesną historią o Kopciuszku, znalazła się na 21 miejscu w rankingu 100 najlepszych amerykańskich melodramatów wszech czasów Amerykańskiego Instytutu Filmowe w 2002 roku.Inne

Ryan: Kto powie mi, czym jest haiku? Jeśli ktoś stwierdzi, że to nowy bar sushi na Koi, to będzie w błędzie.
Błąd w tłumaczeniu. Koi to sieć prestiżowych japońskich restauracji, w których lubią czasem zjeść znane osoby. O lokalu w Los Angeles stało się swego czasu głośno, gdy 14 czerwca 2006 roku, gdy Bruce Willis uderzył Anthony'ego Goodricha, paparazzi, wyrwanym mu aparatem w twarz.
Haiku jest japońskim gatunkiem literackim z historycznego okresu Edo.

Chłopaki z West Beverly High grają w lacrosse'a, sport zespołowy, który w Polsce jest praktycznie nieobecny. Z racji, że na tym sporcie się nie znam, a w polskiej TV mecze można obejrzeć tylko na Eurosport 2, odsyłam na medalowy artykuł na Wikipedii.Warto także zwrócić uwagę na "działalność" bohaterów 90210 w Internecie. Nie korzystają co prawda z Twittera czy MySpace'a, prowadzą jednak blogi, bądź rejestrują własne igraszki za pomocą kamerek internetowych.

Erin Silver prowadzi w Internecie blog pod nazwą The Vicious Circle , gdzie ostro komentuje szkolną rzeczywistość West Beverly High, co Annie komentuje słowami: Poważnie, Silver, to podłe i powoduje, że boję się cokolwiek ci powiedzieć. Pewnie i tak już za dużo wypaplałam.
O ile samo pisanie bloga to dziś standard, to już sposób, w jaki prowadzi go Erin, szczególnie w kontekście stron w stylu Peoplesdirt.com może wydać się mocno kontrowersyjny.

Annie: Naprawdę to robicie w sieci?
Naomi: Ethan to uwielbia. Robię z nim wszystko. Właściwie, powinnam nawet częściej.
Wiadomo już, do czego Internet wykorzystywali Naomi i Ethan. Zjawisko powszechne , o czym można się przekonać, wpisując odpowiednią frazę do Google'a, bądź po prostu wejść na chat z kamerkami o odpowiedniej porze :P

Autor: 1923

Poprawki: Kubos

Kopiowanie i rozpowszechnianie ZABRONIONE

Mini newsy
» [Opis odcinka] 5x22: We All Fall Down (Finał)
Dodano: 25.04.13 Kliknięć: 2062
» [Opis odcinka] 5x21: Scandal Royal
Dodano: 22.04.13 Kliknięć: 2014
» [Opis odcinka] 5x20: You Can't Win 'Em All
Dodano: 22.04.13 Kliknięć: 2018
» [Opis odcinka] 5x19: The Empire State Strikes Back
Dodano: 22.04.13 Kliknięć: 2018
» [Opis odcinka] 5x18: A Portrait of the Artist As a Young Call Girl
Dodano: 29.03.13 Kliknięć: 2158
» [Rocznica] Mamy już 5 lat!
Dodano: 12.03.13 Kliknięć: 2005

Seriale Online
90210 Online
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Theme 90210 created by bh90210-forum.pl

kalkulator PPK https://pozycjonowanie-katowice.eu