90210 i Beverly Hills 90210
Portal i forum jednych z najpopularniejszych seriali dla mlodych duchem i wiekiem
  
Home    Forum    90210    Beverly Hills 90210    Kontakt    Zarejestruj się

Ostatni odcinek
Następny odcinek
Wszystkie odcinki 5. sezonu
   5×22: We All Fall Down
 Premiera: 2013-05-13

 Opis
 Zdjęcia
 Promo

 Ocena: 8.38/10 (394 głosów)
 Głosuj
 
   Koniec serialu
 Premiera: 9999-12-12


90210
» Serial
» Odcinki
» Postaci
» Obsada
» Galeria
» Artykuły
» Cytaty
» Muzyka

Beverly Hills 90210
» Serial
» Odcinki
» Postacie
» Aktorzy
» Galeria
» Pary
» Książki

My w sieci

Artykuł - Tree Hill, 90210


Karolina Północna i słoneczna Kalifornia, dwa stany na obu stronach kontynentu. W obu toczy się akcja popularnych seriali młodzieżowych, mowa o One Tree Hill i spin-offie kultowej produkcji lat '90-tych, 90210. Czy poza tym, że powstają na zlecenie tej samej telewizji coś je łączy? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Zaczniemy od kwestii obsady. Jana Kramer rozkochała w sobie fanów jako Alex Dupre, grając aktorkę, która próbowała swych sił jako modelka i scenarzystką, a teraz po prostu stara się być szczęśliwą dziewczyną. W West Beverly High była dręczycielką Naomi. Matka Portii oskarżyła ojca Naomi o molestowanie, a konflikt przeszedł z rodziców na córki. Cytując widza 90210, dodam, że "i w ogóle, taka głupia była ". W gronie znajomych Portii, przez dwa odcinki, mogliśmy oglądać też Elisabeth Harnois, która w One Tree Hill miała odrobinę ważniejszą rolę, Shelley z klubu czystości.
Co ciekawe, Jana spotkała się także na planie "Balu Maturalnego", m.in. z Jessicą Stroup, która wciela się w rolę lubianej Erin Silver. Jeśli już o Jessice mowa, to warto powiedzieć, że pojawiła w jednym odcinku October Road, serialu telewizji ABC, który niestety, miał tylko jeden sezon. Główną rolę- pisarza, który powraca w rodzinne strony- gra Bryan Greenberg, który w One Tree Hill wcielał się w postać niesamowitego Jake'a Jagielskiego.
Sharon Lawrence, która podobno będzie matką serialowego Juliana, w oryginalnym Beverly Hills zagrała Paulette. Zatrzymajmy się jeszcze przy tym serialu, wszyscy z Was znają Briana Austina Greena. Przez wiele miesięcy krążyły plotki, że ma zagrać też w One Tree Hill. Na szczęście, rolę Clay'a Evansa dostał Robert Buckley. Mówię "na szczęście", bo jest świetny, a nie mieliśmy okazji porównywać ich obu w tej roli.

Dobra, dość tych obsadowych połączeń. Skupmy się na sferze wątkowej. 1. Perypetie szkolne- oba seriale (OTH głównie do sezonu czwartego) opowiadają o problemach młodzieży, a wiadomo, że jednym z jej ogromnych problemów jest liceum. Mamy do czynienia z egzaminami, szkolnymi balami czy zbyt przystojnymi nauczycielami.

2. Nastoletnia ciąża- zarówno Haley James Scott, jak i Adrianna Tate- Duncan "wpadły" w czasie, gdy obie były jeszcze przed SAT, chodziły normalnie na zajęcia. W pojedynku tym, jeśli można tak to nazwać, wygrywa Hales. Na długo przed ciążą wyszła za mąż i Nathan wspierał ją na każdym kroku, teraz wychowują uroczego, choć może odrobinę rozpieszczonego chłopaczka. Z kolei Ade musiała oddać dziecko do adopcji. No, dobra, nie musiała, ale tak zdecydowała, a to jest naprawdę ogromnie trudna sprawa. Oglądając serial, ma się wrażenie, że dziewczyna przeszła w wakacje między pierwszą a drugą klasą depresję lub chociaż jakieś załamanie nerwowe. Możemy jeszcze dodać, że obie rodziły w ciekawych momentach- Ade podczas balu maturalnego, a Hales przy wygłaszaniu mowy na zakończenie szkoły. Polecam tą scenę, Foo Fighters w tle.

3. Narkotyki- i znów będzie chwilka o Ade. Prochy kilkakrotnie przecięły jej drogę. Nie radziła sobie z utrzymywaniem rodziny czy później z rozstaniem (ponownym) z Navidem. W tym widziała ucieczkę od problemów. Takiego wyjścia z sytuacji próbowała też Peyton Sawyer, nie potrafiła znieść wszechogarniającej samotności. Straciła matkę, gdy miała dziewięć lat, ojciec ciągle pracował w odległych zakątkach świata, przyjaciele zajmowali się sobą, a chłopak, z którym nawiązała bliższą więź i liczyła na coś w przyszłości, wyjechał z miasta. Jake jednak wrócił i definitywnie rozdzielił ją z tym świństwem, dając jej o wiele lepszy narkotyk- miłość. Zakochany chłopak odegrał też ogromną rolę w nałogu Adrianny; to Navid ufundował dziewczynie pobyt w najlepszym ośrodku odwykowym.

4. Rak piersi- choroba ta dotknęła matkę Erin i Kelly oraz rodzicielkę panny Sawyer. W obu przypadkach, relacje między kobietami i ich dziećmi zaczęły się poprawiać, rozwijać, ale okrutni scenarzyści postanowili zakończyć wątki w ten sam sposób- uśmiercając swoje bohaterki. Jednak biologiczna matka Peyton powiedziała wiele mądrych słów, w tym to, że "każda piosenka się kiedyś kończy, ale czy to powód, by nie cieszyć się muzyką?". Dziewczyna nie tylko postanowiła wykorzystać ostatnie chwile, jakie im były dane, ale też rozpoczęła działalność charytatywną. Namówiła sporo zespołów do nagrania płyty "Friends with benefit", z której dochód miał zostać przeznaczony na walkę z rakiem piersi. Zorganizowała też duży koncert, w którym wzięli udział artyści z płyty. Erin Silver też nie pozostała obojętna na śmierć matki, m.in. otwarcie propagowała robienie badań mammograficznych.

5. Młoda piosenkarka- i znów będzie o Ade, dziewczyna próbuje swych sił na scenie. W Tree Hill mamy śpiewającą Haley, choć pogoń za marzeniami przysporzyła jej kiedyś wiele problemów w życiu prywatnym, teraz odnosi sukcesy, nagrywa płyty i z pomocą przyjaciółki prowadzi małą wytwórnię. Kibicujmy Ade, by udało jej się powtórzyć sukces starszej koleżanki.

6. ślub licealny- wprawdzie była już o tym mowa poniekąd wcześniej, ale teraz też możemy porównać wątki z obu seriali. Ade i Navid chcieli się pobrać i razem wychowywać dziecko dziewczyny. Niestety, nie udało im się. Z kolei ślub (nawet podwójny) Haley i Nathana był zaskoczeniem dla ich przyjaciół i telewidzów. Po szkole krążyły plotki o ich ciąży, ale okazało się, że sakramentalne 'tak' wypowiedzieli ze szczerego uczucia. Pomimo wielu problemów na ich drodze, są nadal razem, szczęśliwie żyjąc ze swoją rodzinką. Czy Navid i Ade dołączą do grona zaobrączkowanych? Niewykluczone.

7. Projektantki mody- czyli Donna Martin i Brooke Davis. Obie panie robią karierę, spełniając swoje marzenie. Z większym lub mniejszym sukcesem, zarabiają na życie, tworząc nowe ciuszki.

8. Samotna matka- Kelly Taylor i Karen Roe podjęły się ciężkiej misji, wychowując synów na własną rękę. W 90210 poznajemy czteroletniego chłopca, a w Tree Hill mamy do czynienia z nastoletnim Lucasem. Obie kobiety starają się, jak mogą, mają swoje wzloty i upadki. Kibicujmy Kelly, by wychowała Sammy'ego na takiego porządnego człowieka, jakim jest starszy z braci Scottów.

Mini newsy
» [Opis odcinka] 5x22: We All Fall Down (Finał)
Dodano: 25.04.13 Kliknięć: 2062
» [Opis odcinka] 5x21: Scandal Royal
Dodano: 22.04.13 Kliknięć: 2014
» [Opis odcinka] 5x20: You Can't Win 'Em All
Dodano: 22.04.13 Kliknięć: 2018
» [Opis odcinka] 5x19: The Empire State Strikes Back
Dodano: 22.04.13 Kliknięć: 2018
» [Opis odcinka] 5x18: A Portrait of the Artist As a Young Call Girl
Dodano: 29.03.13 Kliknięć: 2158
» [Rocznica] Mamy już 5 lat!
Dodano: 12.03.13 Kliknięć: 2005

Seriale Online
90210 Online
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Theme 90210 created by bh90210-forum.pl

e-sprawozdanie finansowe kalkulator PPK alimenty 2019 szkolenie rodo