90210 i Beverly Hills 90210
Portal i forum jednych z najpopularniejszych seriali dla mlodych duchem i wiekiem
  
Home    Forum    90210    Beverly Hills 90210    Kontakt    Zarejestruj się

Ostatni odcinek
Następny odcinek
Wszystkie odcinki 5. sezonu
   5×22: We All Fall Down
 Premiera: 2013-05-13

 Opis
 Zdjęcia
 Promo

 Ocena: 8.38/10 (394 głosów)
 Głosuj
 
   Koniec serialu
 Premiera: 9999-12-12


90210
» Serial
» Odcinki
» Postaci
» Obsada
» Galeria
» Artykuły
» Cytaty
» Muzyka

Beverly Hills 90210
» Serial
» Odcinki
» Postacie
» Aktorzy
» Galeria
» Pary
» Książki

My w sieci

Pop-cooltura & 90210 #8

Ósma część cyklu to mała zmiana formy treści. A pozatym piszemy o największym hicie Whitney Houston, monologu, który wygłosiła Annie na zajęciach aktorstwa, ulubionych pierożkach Ethana i samochodzie Liama. Odcinki 1x16 - 1x18.


1x16

Silver: Dzisiaj rano w radiu leciała Whitney Houston. Po raz pierwszy nie brzmiała jak słodka idiotka, którą chciałabym udusić.
''Pomimo mało wyszukanego scenariusza i stosunkowo przeciętnej gry aktorskiej, film (Bodyguard - dop. 1923) zrobił (przynajmniej w Stanach Zjednoczonych) niesamowitą furorę. Z całą pewnością wielka w tym zasługa samej Whitney Houston, ale nie jako aktorki, ale bardziej jako piosenkarki i autorki 6 kawałków, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej do filmu Bodyguard. Zresztą chcąc zrecenzować tę płytę trzeba z całą pewnością zacząć od piosenki tytułowej ''I Will Always Love You właśnie w wykonaniu Whitney Houston, która jest niewątpliwie największym atutem tego krążka. Nie będę wymieniał tu wszystkich nagród jakimi została ona obsypana, bo z pewnością zabrakłoby miejsca. Ograniczę się tylko do dwóch, za to najważniejszych: MTV Movie Awards (1993) oraz Grammy Awards (1994) - obie za najlepszą piosenkę roku. Oczywiście sam album również był wielokrotnie nagradzany m.in. British Awards w 1994 roku (najlepsza ścieżka dźwiękowa roku). Jakby tego było mało, soundtrack sprzedał się na świecie w liczbie około 34 milionów egzemplarzy, z czego ponad połowa w samych tylko Stanach Zjednoczonych.'' (film.org.pl)


Naomi: Masz to coś. Gdybym wybierała się na Lesbos, wybrałabym ciebie.
''Wokół Safony i słynnej wyspy Lesbos, powstało wiele mitów. To właśnie od wyspy na Morzu Egejskim powstała określenie kobiety gustującej w związkach homoseksualnych, czyli lesbijka. [...] Mit wyspy Lesbos, zrodził się za sprawą komediopisarzy attyckich i zapewne również dzięki słynnej rywalce Safony, Andromedzie. Badacze dość sceptycznie podchodzą, do informacji o stosunkach homoseksualnych, które miały mieć miejsce na Lesbos. Pewne jest natomiast to, iż założona została przez Poetkę szkoła, którą zyskała wielką sławę, skoro przyjeżdżały dam dziewczęta z wielu innych wysp.'' (homiki.pl)


Annie: Cześć, jestem Annie Wilson. Przedstawię monolog Fantyny. Z ''Nędzników''.
''Jest XIX wiek we Francji. Młoda, śliczna i niewinna Fantyna zakochuje się w pewnym czarującym młodym człowieku i zachodzi z nim w ciążę. Jednak jemu prędko nudzi się tak oddana kochanka, więc porzuca ją bez skrupułów. [...] Jednak Fantyna chce za wszelką cenę być kobietą uczciwą, więc myśl, że miałaby zostać utrzymanką, jest jej obmierzła. A pieniędzy brak. Decyduje się więc na sprzedaż tego, co ma najlepszego. Najpierw sprzedaje swoje włosy - głupstwo, bo odrosną. Później jednak, za niewielką, w sumie, kwotę, pozwala sobie wyrwać przednie zęby. Dziecka (urodziła się dziewczynka - Kozeta) nie jest w stanie wychować, więc oddaje je na wychowanie niejakim Thenardierom, właścicielom karczmy, którzy będą w małe dziecko orali, ile wlezie. Wyzwoli ją z tej niewoli babilońskiej dopiero niejaki Jean Valjean, ale to już inna historia. Zaś Fantyna pozostanie bez pracy, bez pieniędzy, bez przyszłości. Jedyne, co jej pozostanie, to prostytucja.'' (vulpian.blog.onet.pl)


1x17

Silver: Łóżko z róż. W ogrodzie Huntington, świetny pomysł.
W wyliczance miejsc, w których Silver chciałaby zrobić niegrzeczną rzecz z Dixonem pojawia się nazwa ogrodu botanicznego w Los Angeles. Obecnie zajmuje około 207 hektarów, wśród których 120 jest zadbanych i otwartych dla zwiedzających. Ponad 14.000 różnorodnych gatunków roślin, o które dba 40 ogrodników, siedmiu kuratorów i stu wolnotariuszy.


Silver: Wiersz, który mi przydzieliłeś... Jestem nim zachwycona!
Ryan: Dziękuj Byronowi.
Twórczość George'a Byrona poznaje się przy okazji omawiania romantyzmu, Giaura i bohatera bajronicznego, dlatego też poniżej pierwsza z trzech zwrotek wiersza ''Gdy stąpa, piękna'', na którym skupiła się Silver:
Gdy stąpa, piękna, jakże przypomina
Gwiaździste niebo bez śladu obłoku:
Ciemność i jasność - każda z nich zaklina
W nią swój osobny czar, i jest w jej oku
To miękkie światło, które zna godzina
Nocy, gdy blaski dnia zagasną w mroku.
Nauczyciel: Panie Court, cieszę się, że zdecydował się pan do nas dołączyć. Powie nam pan, jak obliczyć objętość graniastosłupa trójkątnego?
Liam: Nie mam pojęcia.
Nauczyciel: Jedna druga razy długość razy szerokość razy wysokość. Brzmi znajomo?
Liam: Nie.
Nauczyciel: Na czym skończyłeś w swojej poprzedniej szkole? Wiesz, jak policzyć pole prostokąta? Jak dzielimy trójkąty? Wygląda na to, że musisz trochę nadrobić.
To nawet ciekawe, że amerykański nastolatek w tym temacie musi zajrzeć do zeszytu z high school, kiedy polski nastolatek w tym przypadku otwiera stare zeszyty z podstawówki. Jak zresztą się później okazuje, Liam wie i to on da krótką lekcję Naomi.


Naomi: Muszę sprawić, żeby mi wybaczył. Gdyby to był Ethan, dałabym mu po prostu pierożki ravioli. Zawsze wprawiały go w dobry nastrój.
''Ravioli to pierożki z ciasta makaronowego w kształcie kwadratów z nadzieniem w środku. Nadzienie do ravioli może być różne. Od najprostszego - szpinak z ricottą - po nadzienie z cielęciny, słodkiego chleba, warzyw, jagnięciny, wieprzowiny, parmezanu i bułki tartej. Podaje się z sosem winegret, śmietaną, masłem lub oliwą z przyprawami.'' (wysokieobcasy.pl)


Dixon: Hej, Spielbergu, muszę to skończyć. [...]
Silver: Ciekawe, czy Scorsese też ma z tym problem z samego rana. [...]
Silver: Powiesz parę słów przed filmem? Wiesz, jak robią w kinach ArcLight.
Steven Spielberg i Martin Scorsese to wielkie nazwiska współczesnego amerykańskiego kina i kina w ogóle. Jedni z najbardziej wpływowych, znanych i kasowych twórców. Nie tylko reżyserzy, ale również producenci. Nie chcąc pisać o rzeczach, które wszyscy znają, podzielmy się dwiema ciekawostkami. Spielberga rozwód z pierwszą żoną kosztował 100 milionów dolarów, a Scorsese reżyserował klip ''Bad'' Michaela Jacksona.
  Sieć kin ArcLight (aktualnie 3 placówki) to bardziej komercyjny odpowiednik naszych DKF'ów, z premierami, retrospektywami i czasem z małą prelekcją na temat danego filmu. Silver swoje dzieło prezentuje w Vista Theater w Hollywood, który został otwarty już w 1923 roku. Plakaty, które można spostrzec w hollu przedstawiają: ''Based on a Poem
A heart whose Love is Innocent
Love,
Love,
Love.
A Film by Erin Silver at the Vista Theater 8 pm
''
Pierwsze zdanie z plakatu oznacza ostatnie zdanie z wiersza Byrona o tytule ''Gdy stąpa, piękna'', które w polskiej wersji brzmi: ''Serce niewinne, lecz kochać gotowe!''.


Liam: 8 cylindrów. 360 koni, 500 funto-stóp momentu obrotowego. Gwarantuję, że jest wart więcej niż torebka.
Samochód Liama to Pontiac GTO z rocznika 1969. Druga generacja, produkowana w latach 68-73. Ceny używananych modeli w USA zaczynają się od około 30.000$. Naprawdę szybkie, choć przy jeździe powyżej 280km/h bardzo wyczulone na wszelkie ruchy kierownicą i możliwa utrata kontroli. Do tego potężny ryk silnika, szybkie zużywanie się opon, czyli...same zalety. Brak danych co do modelu torebki i jej ceny.


1x18

Harry: To narkotyki. To muszą być narkotyki.
Dixon: Niemożliwe.
Ryan: Obstawiam kokainę.
Adrianna: Może amfa.
Debbie: PCP?
Adrianna: Albo LSD.
Ryan: Może spid.
Harry: Trawka?
Adrianna: Metadon, meskalina, amfetamina, ketamina...
Harry: Ecstasy.
Ryan: Leki pobudzające, uspokajające...
Bardzo szybki przegląd środków, które pozwalają odlecieć z tego świata. Od tych najmocniejszych (kokaina), po medykamenty (fencyklidyna, metadon), na z pozoru niewinnej trawce kończąc.


Ryan: Ty i ta kobieta jesteście jak noc i dzień. Jak Tołstoj i Dean Koontz. Jak Barysznikow i Michael Flatley. Nawet lubię Michaela Flatleya, ale usiłuję powiedzieć ci, że nie jesteś jak twoja matka. Jesteś miła.
Ryan pokazuje swoje obycie w świecie popkultury. Zestawia Tołstoja, ''jednego z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu w literaturze europejskiej'', twórcę ''Wojny i pokoju'' i ''Anny Kareniny'' z Koontzem, bardzo płodnym pisarzem powieści z pogranicza thrilleru i horroru, ustawianego obok Stephena Kinga. Następnie porównuje Michaiła Barysznikowa, ''jednego z najwybitniejszych tancerzy baletowych XX wieku'' z Flatley'em, twórcą popularnych irlandzkich musicali (''Riverdace'',''Lord of the Dance''), tancerzem, choreografem.


Debbie: Bezglutenowy chleb. Nawet nie wiem, co to gluten, ale podoba mi się możliwość, że nie muszę go jeść..
Znajduje się w ziarnach zbóż i jest mieszaniną białek roślinnych, przez co naturalnie znajduje się także w pieczywie. Jest zupełnie niegroźny (choć istnieje spór, czy takie produkty można podawać niemowlętom), mimo to istnieje celiakia, nietolerancja glutenu.


Książka ''Mr. Grumples. The Grouchy Tractor'', którą Adrianna czyta Sammy'emu nie istnieje. Scenografowie stworzyli ją tylko na potrzeby tego odcinka.


W odcinku można zobaczyć zdjęcie, na którym mała Silver i Naomi są razem. Czas sceny od 23:10 do 23:25. Wygląda to dość wiarygodnie, choć oczywiście zdjęcia aktorek są wklejone przez odpowiednią funkcję Photoshopa.

Autor: 1923


Mini newsy
» [Opis odcinka] 5x22: We All Fall Down (Finał)
Dodano: 25.04.13 Kliknięć: 2062
» [Opis odcinka] 5x21: Scandal Royal
Dodano: 22.04.13 Kliknięć: 2014
» [Opis odcinka] 5x20: You Can't Win 'Em All
Dodano: 22.04.13 Kliknięć: 2018
» [Opis odcinka] 5x19: The Empire State Strikes Back
Dodano: 22.04.13 Kliknięć: 2018
» [Opis odcinka] 5x18: A Portrait of the Artist As a Young Call Girl
Dodano: 29.03.13 Kliknięć: 2158
» [Rocznica] Mamy już 5 lat!
Dodano: 12.03.13 Kliknięć: 2005

Seriale Online
90210 Online
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Theme 90210 created by bh90210-forum.pl

alimenty szkolenie rodo warszawa http://www.meritumpl.pl/